Gerlich s Pospíšilem se v této sezoně i kvůli možnosti probít se na mistrovství světa vrátili do extraligy a hrají za Kladno. Gerlich poprvé v kariéře, Pospíšil už v Kladně odehrál mnoho sezon dříve.

Je také co se týče reprezentačních startů nejzkušenější ze všech 29 nominovaných hráčů. Poprvé hrál už na slavném šampionátu v roce 2009 v Plzni, kde český tým slavně dobyl zlaté medaile a Pospíšil byl kometou šampionátu. Zlato získal ještě o dva roky později v Bratislavě, ale rád by ho získal ještě jednou. Letos, kdy mu je pětatřicet, má možná poslední naději.

Gerlich chytal poprvé na MS vlastně až před dvěma lety v kanadském Lavalu, to mu bylo už 34 let. Poměrně nečekaně si vychytal pozici jedničky a český tým dovedl ke stříbru za největším favoritem turnaje – domácí Kanadou.

Ondřej Pražák pochází ze severní Moravy, už roky však hraje za Kladno. Šikovnému útočníkovi se nominace na vrcholné akce těsně vyhýbaly, letos se pokusí smůlu prolomit. Třeba mu pomohou i starty za druholigový Rakovník, jemuž od září 2023 pomáhá svými góly.