„Turnaj se hrál na krasném hřišti kousek od Senice a vždycky se tam rád vracím, je to tam trochu jako v ráji," zasnil se Jan Cafourek, který však nezažil zrovna snový vstup do turnaje.

Úvodní kolo se mu totiž vůbec nevydařilo, když zahrál čtyři rány nad par a v tu chvíli nic nenasvědčovalo tomu, že by se měl v druhém kole porvat o postup do víkendového cutu. Šanovský rodák se po čtvrtečním kole nacházel až na děleném 129. místě a lépe než on na tom bylo kromě 120 zahraničních golfistů také osm Čechů.

Pak ale přišlo něco, co Jan Cafourek doposud ve své profesionální kariéře nezažil. V druhém kole totiž zahrál parádních 65 ran (7 ran pod par) a po dalším dramatu pronikl o jedinou ránu do víkendových bonusových kol.

„Do turnaje jsem vstoupil špatným kolem, kde jsem udělal hned na začátku několik chyb a manko nestihl vymazat. Do druhého kola jsem nastupoval s vědomím, že musím zahrát hluboko pod par, abych se dostal do cutu," řekl Cafourek a pokračoval. „Páteční kolo jsem hrál opravdu skvěle, byl jsem trpělivý a na druhé devítce jsem zahrál 5 birdie. Na poslední jamce jsem z výsledků věděl, že musím dát třímetrový putt, abych se dostal na celkové skóre -3, na kterém se zastavil cut. Proměnil jsem ho a 65 ran (-7) je zatím moje nejlepší profesionální kolo."

Po nervy drásajícím druhém kole, kdy se šanovský rodák posunul o 75 míst a jako jediný Čech proklouzl cutem do víkendové elitní společnosti, prožil Cafourek poněkud klidnější sobotu. Zatímco v prvním kole si připsal pouze 9 parů a v druhém dokonce jen 7, ve třetím kole jich zaznamenal celkem 15. K nim si zapsal do skórkarty dva birdie na dvojce a šestnáctce, bogey na desítce a se skóre 71 (jedna rána pod par) své postavení o dalších osm příček vylepšil.

Závěrečné kolo začal bogey na první jamce, které však napravil birdie na následující jamce a na šestce si přispal birdie číslo dvě. Na osmičce a devítce ale přišly další dvě bogey a prvních devět jamek tedy Cafourek zakončil na jedné ráně nad par. Druhá polovina byla lepší, po birdie na 11. a 15. jamce se dostal na jednu ránu pod par, avšak hned na následující jamce zahrál bogey a vrátil se do paru. Konečné skóre tedy bylo –4 a dělené padesáté místo.

Cafourek byl s umístěním nakonec spokojen. „Do víkendu jsem šel s jasným cílem posunout se vzhůru leaderbordem. Před turnajem jsem měl plán být do 40. místa. Hrál jsem dobře, ale putty moc nepadaly a nakonec to bylo po kolech 76, 65, 71, 72 dělené padesáté místo. Je to další malý úspěch a zase krok kupředu."

Šanovský rodák doufá, že účast ve finálových kolech bude nyní pravidlem. „V porovnání s Dánskem byla moje hra dost podobná. V Dánsku byly těžší podmínky a hřiště, na Slovensku byly naopak ideální podmínky na golf. Doufám, že jsem smůlu cutu prolomil, i když to nebylo až tak o smůle, je zkrátka potřeba hrát dobře, to je vše."