„Turnaj v Dánsku se hrál na krásném hřišti na severu poloostrova. Počasí bylo hodně větrné a deštivé, prý pro tuhle oblast typické. Jednalo se o můj pátý letošní start na Challenge tour a konečně jsem prošel cutem," oddechl si Jan Cafourek, jenž měl k postupu do víkendových kol několikrát opravdu blízko. „Na předchozích turnajích mi vždy cut (do víkendu postupuje jen dělených 60 nejlepších výsledků ze 150 hráčů) o chlup utekl, dvakrát to bylo dokonce o ránu," narážel Cafourek na nešťastné vystoupení v Kunětické Hoře, kde nestačil po dvou kolech ani velmi dobrý výsledek -4.

Šanovský rodák začal úvodní kolo ve velkém stylu, když na prvních dvou jamkách zahrál birdie a vypadalo to na senzační úspěch. Jenže poté již skórovat nedokázal, naopak čtvrtá jamka přinesla první bogey, na sedmé si připsal bogey číslo dvě a český goflista se tak rázem dostal k paru, který udržel až do konce čtvrtečního kola, po kterém mu, po výsledku 71 ran, patřila 52. pozice a pohyboval se tak na hraně cutu.

Páteční kolo začal šanovský rodák z desáté jamky, od samého úvodu hrál velmi vyrovnaně a až do sedmnácté jamky zahrál samé pary. Poté přišlo zaváhání v podobě bogey, avšak stejně jako v první kole skóroval Cafourek na jedničce a na zbylých jamkách už si připsal pouze jediné bogey. Celkové skóre měl tedy 143 ran, jedna nad par. Cut se v pátek pohyboval těsně kolem hranice paru a nakonec na cut stačila jedna rána nad par, což byla skvělá zpráva pro Cafourka, jenž se jako jediný ze tří českých golfistů podíval do bonusových kol.

„Celý týden jsem hrál dobrý golf, ale moc jsem neskóroval… Začal jsem dobře, za první dva dny jsem udělal jednu vetší chybu a po dvou kolech byl jednu ránu nad par, což naštěstí na cut stačilo. O víkendu jsem si chtěl postavení vylepšit, posunout se leaderbordem vzhůru a po 3. kole jsem se dostal na 49. pozici," řekl Cafourek, jenž začal sobotní třetí rundu výtečně, když skóroval na páté a sedmé jamce, dostal se na -2 za kolo, celkově -1 a stoupal průběžným pořadím. Pak ale přišla osmá jamka, která se mu vůbec nepodařila. Zahrál double bogey a radost tak vystřídalo zklamání. Šanovský rodák ještě zabojoval, na devítce zahrál birdie, avšak hned na následující jamce se po bogey dostal opět na par a stejná situace si opakovala i na patnácté a sedmnácté jamce. Celkově tedy zahrál 71 ran, stejně jako v prvním kole. Přesto se stále držel na hranici padesátky, což však již neplatilo po závěrečném nedělním kole.

Hned v úvodu zahrál jediný český golfista v závěrečném cutu double bogey, které sice vylepšil birdie na dvanáctce, avšak poté přišlo další double bogey, Jan se nakonec dostal na čtyři rány nad par, celkově +5, a s výsledkem 289 ran si pohoršil o třináct míst.

„Nedělní kolo bylo trochu pokažené a s celkovým výsledkem pět ran nad par to stačilo jen na dělené 62. místo, přesto jsem rád, že se mi podařilo solidní umístění a s turnajem mohu být spokojen, i když jsem nehrál úplně to, co bych si představoval," byl Jan Cafourek i přes nedělní pád výsledkovým pořadím s turnajem spokojen.

Z celkového vítězství se nakonec radoval Němec Bernd Ritthammer, který zvládl všechna čtyři kola za 272 ran (par – 15) a o jedinou ránu zvítězil před Nizozemcem Van Der Vaartem.
Šanovský golfista již dnes startuje na dalším turnaji Challenge tour, tentokrát na Slovensku. „Nyní mě čeká Slovakia Challenge a věřím, že navážu na úspěšný turnaj v Dánsku a ještě si vylepším své dosavadní nejlepší umístění," dodal Jan Cafourek.