VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Golfistka Olivia Prokopová: Obhájit bude velice těžké

Rakovník /ROZHOVOR/ - Další náročnou sezónu má před sebou zanedlouho patnáctiletá golfistka rakovnického Putt-golf clubu Starlife Olivia Prokopová (narozena 9. dubna 1995), které nejen vrcholí příprava před odletem do USA, ale mezitím stíhá i řadu mimosportovních povinností.

6.3.2010
SDÍLEJ:

Olivia ProkopováFoto: Foto: Bohumil Obst

Vím, že jste přípravu zahájila hned prvního ledna. Jak vlastně vypadá?
Prakticky každý den jsem na umělém greenu, kde se kolem mne střídají mí tréninkoví partneři. K tomu docházím dvakrát týdně do fitka, kde nabírám fyzičku s atlety Ivou Raisovou a Tomášem Knéblem.

Proslýchá se ale, že vás poslední dobou pronásledují zdravotní potíže…
Už je to lepší… Ani jsem o tom nechtěla hovořit, protože soupeři dokážou využít všeho. Trápily mne vleklé problémy se zády, protože jsem jedenáct let jednostranně zatížená. A najednou se to naplno projevilo, i když jsem nikdy rehabilitaci, cvičení ani strečink nezanedbávala.

Jak jste tomu začala čelit?
Byla jsem v RS Centru u doktora Kučery, který mi nejen doporučil doplňky stravy, ale i známá cvičení paní Mojžíšové. To naštěstí v Rakovníku dělá moje fyzioterapeutka Lucka Kolářová, nebyl tedy problém se domluvit. Lucka k tomu přidala i reflexní masáže a plavání, takže je nyní už vše daleko lepší…

Co jste vlastně myslela tím, že soupeři dokážou využít všeho?
To je jako v každém jiném sportu. Kolikrát stačí i jen nějaká pronesená poznámka a člověk je rozhozený. Nepotřebuji, aby mne například na můj problém se zády někdo upozornil krátce před soutěžním kolem.

Pojďme přejít na veselejší téma. Nedávno vám Fan club připravil malé překvapení…
Uspořádali pro mne oslavu narozenin. Patnáctiny totiž oslavím až za oceánem, proto si moji příznivci pospíšili. Bylo to skvělé. Přišlo několik desítek lidí, mezi nimi například i starosta Rakovníka Nejdl, či krajská zastupitelka paní Janotová. Na didgeridoo mi přijel skladbu „Hole in one“ zahrát pan Heller. Celý den pak moderoval ochotnický herec Aleš Vlk, který byl převtělen a převlečen za Leoše Mareše. To nemělo chybu. Všem moc děkuji. Naplánováno mám ještě jedno narozeninové setkání, a to s panem Změlíkem a Janou Běhounkovou v hotelu Voroněž v Brně, kde budu mít 21. března exhibici pro společnost Starlife.

To ale není jediná společenská akce, která vás do odletu 2. dubna čeká, že?
Ne, není. Na 1. dubna je do Horního Bezděkova naplánována akce „Puttujeme s Olivií“, kde si všichni zájemci mohou se mnou zahrát od 10 do 17 hodin. Všechny zájemce srdečně zvu. Ještě před tím mám v pondělí 8. března besedu s žáky ZŠ Šanov, na kterou se také moc těším. Po prvním návratu z USA budeme opět pořádat turnaj pro děti z dětských domovů a turnaj pro skupinu mých příznivců z Kožlan.

Pojďme už ale přímo na hřiště. Jak tedy bude vypadat váš turnajový plán?
Už jsou rozehrány dvě dlouhodobé soutěže: Český pohár a mistrovství ve hře na jamky. V obou prozatím s náskokem vedu, ale rozhodnuto bude až po poslední jamce. Ve hře na jamky ještě do odletu, Czech Cup pak až v prosinci. V dubnu odletíme do Texasu, kde se bude hrát Western Open v Putt – Puttu, bereme to jako vynikající přípravu na ostatní turnaje. Po třech týdnech se přesuneme na východní pobřeží, kde se bude konat US Open v mé prioritní disciplíně Adventure golfu. Ihned po návratu bude následovat příprava na český šampionát, který bude 22. a 23. května v Horním Bezděkově. Čas až do Czech Open (Horní Bezděkov, 28. a 29. srpna – pozn. autorky) vyplním takzvaně evropskými povrchy – tedy eternitem, betonem a filcem.
Chci se připravit na MČR, takže jsem se dohodla s MGC Holešov a budu v těchto soutěžích hrát za tento klub v ligových soutěžích – je to asi šest nebo sedm turnajů. Pokud bude mít Český minigolfový svaz, pod který Holešov spadá, peníze, ráda bych se vydala na jejich mistrovství světa v Soči. Pak už bude vzpomínané Czech Open, po kterém za pouhé čtyři dny cestujeme na další turnajovou šňůru: Nejdříve do USA na Týdenní národní šampionát v Putt-Puttu, následně na Turnaj mistrů v Adventure golfu a odtud buď rovnou do Číny na mistrovství Asie, ale zde je to opět otázka peněz té světové federace, která tento podnik pořádá, jestli se vůbec uskuteční, nebo do Velké Británie na mistrovství světa v Crazy golfu. To už bude listopad a konec sezóny.

Netříštíte tak trochu síly?
Vím, na co narážíte. Jak my ale říkáme: „Každý úder dobrý.“ Putt- Putt je tou nejlepší přípravou na Adventure golf. Vždyť historicky ti nejlepší muži prošli dlouhodobě právě touto nejstarší a nejlepší profesionální asociací na světě. Já začala prakticky z druhého konce, proto se mohu stále ještě zlepšovat. PPA nabízí obrovské množství výzev a vyhrát jejich národní nebo světový šampionát je pro mne zatím něco nepředstavitelného, ale bude to jednou můj cíl. Během tří až pěti let se určitě na tento povrch budeme specializovat stále více, až to jednou zkusíme pokořit… Je to ale dlouhá cesta, která bude stát mraky dřiny a peněz, od kterých se vše bude víceméně odvíjet. A evropské povrchy? Ty mám samozřejmě také moc ráda, ale asi vždy budou jen a jen jakýmsi doplňkem. Holešov to nechá vždy na mně, kdy budu mít čas a chuť jim pomoci. Vše se tak dá docela dobře skloubit.

Jaké jsou cíle do letošní sezóny?
Ty nejvyšší. Jiné už ani mít nemůžeme. Chceme obhájit vybojované pozice, ale bude to těžké… A nikde není napsáno, že budu vždy ráda alespoň za desítku nejlepších… Obhajovat je vždy těžší a já v USA prakticky obhajuji jen samá vítězství…

Přibližte na závěr váš letošní realizační tým.
Šéfem bude opět můj táta. Dále Vašek Leitner jako hlavní sparring-partner, Lucka Kolářová v roli fyzioterapeutky, Iva Raisová a Tomáš Knébl, kteří se mi starají o fyzickou přípravu, nováček v týmu a absolutní „všeuměl“ Milan Krejza, kterého táta objevil loni v listopadu, a sparring-partneři Peter a Tomáš Feixové, Aleš Vlk a Michal Běhounek. Navíc se tátovi podařilo uzavřít dvě krátkodobé dohody s trenérem Markem Špidrou, který za námi přiletí právě na Týdenní národní šampionát v Putt-Puttu, což je pro něho také nová výzva, za to jsem moc ráda. Dále se bude Marek podílet na obou turnajích v Horním Bezděkově.

Autor: Kamila Hejdová

6.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 27 000 Kč

Učitelé na 1. stupni základních škol Učitel/ka - vychovatel/ka. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o pracovní poměr složený z dvou polovičních pracovních úvazků. , Požadujeme: pozitivní vztah k dětem, praxe výhodou., Životopisy zasílejte na e-mail zs.zbecno@centrum.cz. Pracoviště: Základní škola zbečno, okres rakovník, 270 24 Zbečno. Informace: Martina Pidrmanová, .

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 12 500 Kč

Ostatní uklízeči a pomocníci. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12500 kč, mzda max. 14000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Nabízíme docházkový bonus 1000 Kč,-., Kontakt: tel. 608312925 (12:00-14:00 hod. Po-Pá) nebo e-mailem info@mitya.cz. Pracoviště: Mitya s.r.o., 270 54 Řevničov. Informace: Mykola Dovhanyuk, +420 608 312 925.

Výroba - Výroba Montážní dělník 20 500 Kč

Montážní dělníci výrobků a zařízení operátor výroby. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20500 kč. Volných pracovních míst: 12. Poznámka: Požadavky: manuální zručnost, Kontakt: Štefan Marcin, od 8:00 do 17:00 tel.: 774414336, e-mail: marcinstefan@centrum.cz. Pracoviště: Ic - aumont, s.r.o., organizační složka - valeo, Kuštova, č.p. 2596, 269 01 Rakovník 1. Informace: Štefan Marcin, +420 774 414 336.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Vychovatel 18 000 Kč

Vychovatelé (kromě vychovatelů pro osoby se speciálními vzdělávacími potřebami) Vychovatel/ka. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Vychovatel/ka v Dětském klubu: úvazek 0,75 - 0,8125 (6 - 6,5 hodin denně)., Požadujeme:, - minimálně středoškolské vzdělání s maturitou (nejlépe pedagogického směru, pedagogické minimum či absolvent rekvalifikačního klubu Chůva pro děti od 3 do 15 let), - trestní bezúhonnost (doložit čestným prohlášením při výběrovém řízení a výpisem z Rejstříku trestů při nástupu), - praktické zkušenosti s výchovnými či vzdělávací činnostmi pro děti, - kladný vztah k dětem, příjemné vystupování, - samostatnost, pracovitost, odpovědnost, spolehlivost, nekonfliktnost, - flexibilitu, kreativitu, Pracovní doba: dle výše úvazku a provozu Dětského klubu , Provoz Dětského klubu: v době školního vyučování: pondělí až pátek cca 12:00 do 18.00 - 18:30 hod.,, v době krátkých školních prázdnin (podzimní, vánoční, pololetní, jarní, velikonoční a dnech ředitelského volna) a hlavních letních prázdnin celodenně od cca 7:00 - 18:00 hod., Zájemci mohou zasílat strukturovaný životopis (s uvedením profesních předpokladů, kontaktních údajů a údajů o odborných znalostech a dovednostech) s průvodním dopisem do výběrového řízení e-mailem do 27. července 2018! Při osobním pohovoru bude požadována kopie maturitního vysvědčení a další dokumenty o vzdělání.. Pracoviště: Vzdělávací centrum podkrušnohoří - pracoviště, Dukel. hrdinů, č.p. 252, 269 01 Rakovník 1. Informace: Eva Kapicová, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pavel Hraba, hrající kouč HC 1972 Rakovník

Příští rok budeme ještě lepší, věří Pavel Hraba

Rakovnické pozemní hokejistky zničily hradeckou Slavii v semifinále play off 10:1.
6

Rakovnické favoritky smazaly hradeckou Slavii. Ve finále je čeká ta pražská

FOTBALOVÉ PERLIČKY Z REGIONŮ
19.7.2018

Kariéra se chýlí ke konci. Koubský pracuje na stavbě jako dělník

Domů do Česka se dostane párkrát za rok. Když chce navštívit rodiče nebo děti, musí požádat šéfa o dovolenou. Přesto si bývalý obránce Zlína Jiří Koubský nestěžuje. Na život ve Švýcarsku, kde s přestávkami působí už třináct let, si pětatřicetiletý fotbalista zvykl a návrat na Moravu zatím odkládá.

19.7.2018

Snad jsem přispěl k současné úrovni, říká končící legenda MFK Vyškov Hodinář

/ROZHOVOR/ V utkání z posledního jarního kola Moravskoslezské ligy s Petřkovicemi vyběhl na trávník v 87. minutě a s krátkým nastavením hry to byly jeho poslední chvíle v dresu Vyškova, který oblékal dlouhých dvanáct let. „Bylo to krásné období, ale teď se chci věnovat svým koníčkům a profesním záměrům, včetně studia,“ říká David Hodinář, dlouholetá opora MFK Vyškov a v posledních dvou sezonách asistent trenéra Trousila.

ZAJÍMAVOSTI Z FOTBALU
dnes 12:03

Cizinci v české fotbalové lize? Už ne jen Slováci

/INFOGRAFIKA/ Malá zeměpisná hádanka: Tušíte, kde se nachází Demokratická republika Kongo? Dovolte malou nápovědu: Je to velký stát mezi jezerem Tanganika a Atlantským oceánem. Pouze tam, u rovníku, žije šimpanz zvaný bonobo. Co se týče počasí, není měsíce, kdy by teplota neatakovala třicítku.

dnes 08:20

Zpěvák Krajčo sháněl páteční přílohu Deníku. Kvůli milovanému Baníku

Velký ohlas vyvolala nejen mezi fotbalovými fanoušky páteční mimořádná příloha Deníku o Baníku Ostrava.

Mistři a účastníci 1. fotbalové ligy: Proklikejte si úspěchy všech týmů od 1912

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Jak se dařilo vašemu oblíbenému týmu v nejvyšší fotbalové lize? Kolik dal gólů, kolikrát zvítězil, jak se umístil na konci sezony? Přinášíme data od roku 1912 až do letoška.

Blíží se start divizních soutěží. Diváky tradičně potěší i dopolední zápasy

Po českých pažitech se v nejbližší době nezačnou prohánět pouze hráči první nebo druhé ligy. Zkraje srpna totiž startují i divizní fotbalové soutěže – je jich klasicky pět, představí se v nich celkem osmdesát mužstev a hrát se bude o pět vstupenek do České, respektive Moravskoslezské fotbalové ligy. První kola fanoušky přilákají už 4., respektive 11. srpna dopoledne.

Pohár z Memoriálu Ladislava Čemeze získaly domácí Lišany

Lišany - V sobotu 14. července 2018 proběhl v Lišanech již 33. ročník tradičního Memoriálu Ladislava Čemeze. Turnaje se zúčastnilo 5 mužstev – domácí SK Lišany, Sokol Ruda, TJ Krásný Dvůr, SK Havran Kryry a loňský vítěz So. Lešany.

Radim Truksa: Loňská sezona se nesmí opakovat

/ROZHOVOR/ Fotbalový trenér Radim Truksa připravuje FK Čáslav na další divizní sezonu. Sám by si ještě rád kopnul do balonu za Vrdy v I. B třídě, ale jak sám řekl, jen proti některým soupeřům.

Tabulka po 1.kole Z V R P S B
1. FC Viktoria Plzeň 1 1 0 0 3:1 3
2. 1. FC Slovácko 0 0 0 0 0:0 0
3. Bohemians Praha 1905 0 0 0 0 0:0 0
4. SK Sigma Olomouc 0 0 0 0 0:0 0
5. FC Baník Ostrava 0 0 0 0 0:0 0
6. FK Jablonec 0 0 0 0 0:0 0
7. SFC Opava 0 0 0 0 0:0 0
8. SK Slavia Praha 0 0 0 0 0:0 0
9. FK Teplice 0 0 0 0 0:0 0
10. FK Mladá Boleslav 0 0 0 0 0:0 0
11. FC Fastav Zlín 0 0 0 0 0:0 0
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT