JF Kladno – N. Strašecí 5:3

Oproti minulému týdnu mohl přivítat v sestavě trenér Pavlík uzdraveného Jiřího Husáka, Vojtu Frolíka, Ondřeje Pešulu a Pavla Čadka. K utkání tedy nastoupili modrožlutí téměř v kompletní sestavě. Absentovali pouze Jan Falař a Jakub Ševčík. Do branky se pak vrátil Lukáš Dvořák.

Úvod utkání přinesl opatrný hokejbal. Hrálo se na mokrém plastu a oba celky se oťukávaly. Domácí se snažili o rychlé přenášení hry dlouhými přihrávkami a pro přechod středního pásma volili jednoduché, byť účinné řešení. Hosté vyvíjeli na svého soupeře tlak aktivním napadáním a po dobré práci druhé formace se v 8. minutě dostali do vedení. Domácí se však záhy dostali do velkého tlaku, a to při přesilové hře. Svůj tým však dokázal několika povedenými zákroky podržet Lukáš Dvořák. V závěru úvodní patnáctiminutovky se pak do střeleckých pozic probojovali Frolík s Bradou. Ani jeden však na Solara nevyzrál a z gólu se nemohl radovat ani Ondřej Duchoň, který z úhlu nastřelil břevno.

Pro další vývoj utkání byla velmi důležitá druhá třetina. V té hráči v modrých dresech naprosto vypadli z tempa, Kladenští byli všude o krok dříve a herní převaha byla v této fázi zápasu jednoznačná. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Vyrovnávací branka nalila domácím hráčům ještě více energie do žil a zanedlouho se již mohli radovat z vedení. Hosté toho ve druhé třetině směrem dopředu moc nepředvedli. Za zmínku však stojí střela Nicolase de Fina z mezikruží. S tou si však Solar dokázal poradit a při rychlém kontru v podání dvojice Kmeť – Samšuk jej zachránilo břevno. Do šaten se tak šlo za zaslouženého jednogólového vedení Junglu.

Po změne stran zahrávali Strašečtí přesilovku, kterou se jim nepovedlo sehrát nikterak závratně. Jinak se hra ve třetí třetině srovnala a hosté začali opět být nebezpeční. Mnohem produktivnější byli však Kladenští, respektive Bohumil Gotthard. když zužitkoval přesilovku. Touto trefou zkompletoval bývalý hráč Strašecí hattrick a stále neměl dost. O minutu později skóroval znovu. Sedm minut před koncem se zdálo být rozhodnuto. Bubáci to však nechtěli zabalit a ještě se jim podařilo zápas dvěma zásahy zdramatizovat. V úplném závěru pak hosté odvolali brankáře a vypracoval si solidní tlak. o Tři vteřiny před koncem pak střelou do prázdné branky stvrdil vítězství Junglu Vosyka – 5:3.

Hokejbalisté Nového Strašecí tak prohráli podruhé za sebou.

(duch)