Po vítězství nad Švýcarskem, kdy se do střelecké listiny zapsal Trejbal z penalty, prohře se Skoty a nešťastném vyřazení z duelů o medaile od domácího Walesu, je čekala squadra azzurra. Italského gólmana překonal už v 8. minutě na 1:0 právě rakovnický Michal Hamouz, skóre se pak měnilo až ve druhém poločase.

Na vyrovnání Italů odpověděl pět minut před koncem na 2:1 opět Hamouz, další dvě branky vstřelil v rychlém sledu Sochor a nejlepší střelec mistrovství v Cardiffu Bautista už jen v poslední minutě korigoval výsledek z trestného rohu na 4:2.

Český tým pod vedeném trenéra Tomáše Babického pak potvrdil pátou příčku v závěrečné přestřelce s Běloruskem, když opět zopakoval skvělý závěr druhého poločasu s Italy.

Zlato vybojovali Rusové před Skotskem, bronz bralo Rakousko, které zdolalo Wales.