Česká republika - Rakousko 3:1 (2:0)

Podvečerní utkání bylo posledním v programu ME. Nejprve Rusky rozdrtily Litvu 10:1, Polky přehrály Itálii 2:1 a v ostrovním derby Skotsko porazilo Wales 4:0. V 18 hodin začala netrpělivě očekávaná česká premiéra v turnaji a začala výborně.

Už v 5. minutě po rychlém brejku otevřela skóre rakovnická Hanzlová a její klubová kolegyně gólmanka Steidlová předvedla v prvním poločase hned tři jisté zákroky. Poločasový stav určila druhou brankou Puchmertlová. Po přestávce Rakušanky inkasovaly potřetí z hokejky Halamové po trestném rohu, ale přesto se začaly více tlačit před Steidlovou a snížily na 3:1. I přes závěrečný tlak soupeřek Češky bojovností cenné vítězství uhájily.

Radost z prvního gólu měla Karolína Hanzlová, záložnice HC 1972 Rakovník: "V rychlé akci jsem si křikla o přihrávku a když před brankou přišla, našla jsem trochu volného prostoru po pravé straně a vyšlo to."

Spokojený s vítězstvím byl i trenér Petr Bodnár: "Vstup do turnaje nám vyšel velmi dobrým prvním poločasem, druhý už byl horší, ale holky to vybojovaly. Z rakovnických hráček spolehlivě zachytala Steidlová, Hanzlová vstřelila úvodní důležitou branku a v obraně se dařilo Jerijové. Své si odehrály i Somolová s Bašovou."