SK Jihlava – HBC Rakovník 1:4 (0:2,1:0,0:2)

Sobotní utkání se houpalo po jednotlivých třetinách. V té první excelovali hosté a potvrdili svoji chuť po vítězství v duelu prvního s druhým hned dvěma brankami. Už ve čtvrté minutě skóroval za přispění domácí obrany Sýkora st. a stejný hráč po individuální akci zvyšoval o pět minut později na 0:2. Druhá třetina byla spíš představením obou brankářů, které dopadlo přece jen lépe pro jihlavského strážce svatyně, protože Gerlicha nadvakrát překonal v závěru Smutný. Rakovník však v závěrečném dějství neponechal nic náhodě a jihlavský nápor odrazil třetím gólem M. Tvarůžek, brankář Gerlich si pak dokonce připsal asistenci, když šikovně rozehrál míček a Šíma orazítkoval rakovnické vítězství.

Jindřichův Hradec – HBC Rakovník 3:4 sn (2:2,0:1,1:0)

Nedělní dopoledne začalo lépe pro domácí, na kterých byla vidět snaha jako první porazit suverénní Rakovník a v šesté minutě se ujali vedení. V deváté minutě už to bylo zásluhou Sýkorova projektilu 1:1 a M. Tvarůžek přehoupl vedení na rakovnickou stranu. Pak však Rakovničtí nezvládli vlastní přesilovku a inkasovali, ale napravili to ve druhé třetině, kdy po přihrávce Tlustého znovu úřadoval Sýkora st. na 2:3. Nadějný vývoj utkání Rakovničtí promarnili v poslední minutě. Domácí odvolali brankáře a podařilo se jim vyrovnat 53 vteřin před koncem třetí třetiny. Další gól již nepadl a tak ke slovu přišly nájezdy o prémiový bod.

V těch Tvarůžkovu tyčku napravil dalším pokusem Šíma, Gerlich byl neomylný a Rakovník mohl být opět spokojenější než soupeři, což potvrdil po utkání Martin Tvarůžek:

„Čekal nás nejtěžší víkend podzimu, což se potvrdilo. Hodně nám pomohl návrat Sýkory st., který měsíc nehrál a hned dal za víkend čtyři góly. Jihlava na nás vyrukovala v nejsilnější sestavě a my jí byli víc než vyrovnaným soupeřem. Utkání s Hradcem se hrálo úplně na jiném povrchu, což se mohlo projevit na našem ne úplně stoprocentním výkonu. S pěti body a s předvedenou hrou hlavně v prvním utkání s Jihlavou musíme být a jsme spokojeni, dokázali jsme proměnit šance a navíc udržet tempo se soupeři. Těší mě vůle po vítězství celého týmu."

HBC Rakovník: Gerlich – Sunkovský, Cafourek, Suchý, O. Tvarůžek, Pospíšil, Sýkora ml., Šíma, Sýkora st., Martínek, Tlustý. Hrající trenér Martin Tvarůžek.