HC 1972 Rakovník - HC Hostivař semifinále play off 3:0 (1:0)

Z rakovnického úvodního tlaku přišel i rychlý první gól už v 6. minutě, kdy na konci krásné kombinační akce Přibíkové s Hanzlovou byla úspěšná střelkyně Vorlová. I v dalším průběhu měl Rakovník více příležitostí, jednu z nich ve 20.minutě neproměnila Přibíková, Hostivař zahrozila pouze ze dvou trestných rohů.

Hned po přestávce se opět trefila Vorlová na 2:0 a v 41. minutě Přibíková vybídla přesnou nahrávkou Mánková ke třetímu definitivnímu rozuzlení semifinálového duelu.

HC 1972 Rakovník - SK Slavia Praha finálové play off 1:1 (0:0) sn 3:4

Vyrovnaný první poločas okořenily výbornými zákroky gólmanky Mrázová v dresu HC 1972 a hostující Vančurová, a tak se skóre měnilo až v úvodu druhého dějství, kdy se šikovně ze vzduchu trefila Kučerová na 0:1. Hned o minutu později však z penalty za faul při střele vyrovnala nezadržitelně Klára Hanzlová na 1:1 a utkání velmi dobré úrovně pokračovalo dále.

Byl to Rakovník, který hosty do ničeho nepustil a postupně stále více tlačil Slavii k její brance, ale v té čarovala Vančurová. Největší příležitosti měly Klára Hanzlová s Vorlovou, jejíž teč se otřela o břevno slávistické gólmanky. Závěrečný hvizd rozhodčích tak potvrdil remízu 1:1 a na řadu přišly samostatné nájezdy. Ty hráčky Slavie proměnily čtyři, za Rakovník byly úspěšné Klára Hanzlová, Vorlová a Tománková.

A tak mistrovský titul putuje síně slávy do Edenu, protože hráčky v červenobílých dresech byly tentokrát ne lepším, ale šťastnějším týmem. Na tom se shodly po předávání stříbrných medailí i domácí dlouholeté opory, které podaly vynikající výkony, Tománková s Mánkovou: "Hlavně v druhém poločase jsme byly lepší, mrzí nás tři čtyři neproměněné veliké šance a nájezdy, to už je i o štěstí, které jsme dnes neměly."

Hodnocení přidal na hřišti plném emocí i trenér Martin Seemann: "Potěšil mě výkon týmu, holky hrály vynikající zápas a hlavně v posledních dvaceti minutách Slavii přehrávaly kombinační hrou, která se musela líbit i zhruba třem stovkám divákům. Bohužel, branky nepřišly a úplnou radost nám pokazily samostatné nájezdy. Rakovník však předvedl hru, ze které máme radost a kterou se chceme prezentovat i v evropském poháru, který v září proběhne v našem domácím prostředí na Městském stadionu v Rakovníku."

Sestava HC 1972: Mrázová (Grazová) - Tománková, Křikavová, Bašová, Ohnemichlová, Somolová, Stehlíková, Mánková, Vorlová,Karolína Hanzlová, Jeriová, Matoušková, Daňková, Přibíková, Klára Hanzlová. Trenéři Martin Seemann, Jan Ostaš, Klára Přibíková.