HBC Nové Strašecí – HBC Rondo Teplice 3:5 (1:1, 0:2, 2:2)

„Ač tak výsledek možná nevypadá, byl to celkem jasný zápas. I když jsme nevyužili celkem dost šancí, tak je výhra Teplic zasloužená. Nám nešlo skoro nic, ale asi jsme takový zápas potřebovali. Sedneme si na zadek a odrazíme se od toho do dalších zápasu. Soupeř nám krásně ukázal, kde nás tlačí bota," řekl hrající trenér Jan Falař, jenž mohl pro tento duel počítat se 14 hráči do pole.

V novostrašeckém dresu se po více jak třech letech představil Vojtěch Pechanec, který den předtím nastoupil za Rakovník proti Mostu. Za domácí nastoupil poprvé v sezóně také kmenový hráč pražského Kova Martin Krištof. Naopak hosté přijeli na Kocourek pouze s 9 borci do pole. Severočeský celek ovšem po většinu duelu prokazoval větší kvalitu, působil od prvních minut jistěji v kombinaci a častěji ohrožovali branku Lukáše Dvořáka. Novostrašeckým se nedařilo navázat na povedené výkony z předchozích zápasů a první trest přišel v 8. minutě, kdy střelu kapitána Bíma ztečoval Prokš mimo dosah Dvořáka – 0:1. Bubákům se podařilo vyrovnat o tři minuty později. Po vyhraném vhazování Čadka se nenápadnou střelou prosadil Samšuk – 1:1.

Úvod druhé třetiny byl jasně v režii hostů, kteří dlouho nepustili domácí z pásma, a Dvořák musel svůj tým několikrát podržet. Po vyloučení Zemana se však přece jen hosté dočkali zaslouženého vedení, kdy se prosadil Černý – 1:2. Na inkasovanou branku zareagoval Falař stáhnutím sestavy na dvě formace a také domácí dokázali zahrozit. Dokonce se jim málem podařilo vyrovnat, ale kapitán Duchoň v dobré pozici nastřelil pouze tyč Vaníčkovy branky. Pravidlo „nedáš, dostaneš" vešlo v platnost ve 29. minutě, když Samšuk „namazal" Bílému, jenž se z mezikruží nemýlil – 1:3.

Ani úvod třetí třetiny nevyšel domácím podle představ. Siedtman se na pravém mantinelu prosmýkl okolo Ondřeje Duchoně a povedeným zakončením mezi betony nedal Dvořákovi šanci – 1:4. O další dvě minuty později bylo pro domácí ještě hůře. Svou druhou branku v zápase přidal po nahrávce Černého Bílý a zdálo se, že je definitivně po zápase – 1:5. Domácí se ale ještě dokázali vzepřít a utkání zdramatizovat. Nejprve se po střele Samšuka z dorážky prosadil Čížek a další gól přidal vzápětí Čadek – 3:5. Rázem to bylo znovu o dvě branky a do konce zápasu zbývaly čtyři minuty. Další šance však zůstaly nevyužity, a tak se ze tří zasloužených bodů radovali Tepličtí.

Příští víkend přivítá Nové Strašecí na svém hřišti vedoucí celek z Opavy, a to v neděli 16.10. Úvodní buly je naplánováno na 11:00 h.

Branky a nahrávky: 11. Samšuk (Čadek), 40. Čížek (Samšuk), 41. Čadek (Lev).

HBC Nové Strašecí: Dvořák (Liška) – Douša, Duchoň T., Lev, Husák, Samšuk, Pechanec – Falař, Čadek, Kmeť, Brada, Krištof, Duchoň O., Zeman, Čížek.

Autoři: Ondřej Duchoň, Josef Rod