Opava – HBC Nové Strašecí 5:0 (2:0,2:0,1:0)

Novostrašečtí nechtěli nechat Opavě nic zadarmo, ale po dobrém prvním střídání přišel nedůraz v obranném pásmu a Málik našel před brankou nepokrytého Porubčanského, který se zakončením neměl sebemenší problém – 1:0. Hosté pokračovali v nebojácném výkonu, z tlaku v útočném pásmu však dokázali využít jen několik závarů. I přes vyrovnaný průběh 1. třetiny tomu nakonec průběžný výsledek neodpovídal, 3 minuty před přestávkou využil chybné rozehrávky v obranném pásmu Přibyla a zvýšil na dvougólový rozdíl.

Druhá třetina probíhala v podobném duchu, hosté se opět dostali do několika nebezpečných situací, ale míček za brankovou čáru dostat nedokázali ani v několika přesilových hrách. To se naopak povedlo domácím. Po rozehrávce ve středním pásmu se krásně uvolnil znovu Přibyla a po přesné střele do horního růžku branky zvýšil stav již na 3:0. Aby toho nebylo málo, o 40 vteřin později nedokázali hosté ubránit domácího Palcera, a ten po individuální akci zvyšoval na 4:0. Novostrašečtí dál ukazovali svoji střeleckou nemohoucnost, a tak už se stav utkání ve druhé třetině nezměnil.

Do třetí třetiny šli hosté se snahou utkání zkorigovat, ale předvedená hra tomu neodpovídala. Jen díky štěstí a dobře postaveným tyčkám hosté inkasovali jen jednou, a to po dorážce Sukeníka. Novostrašečtí nedokázali vytěžit branku ani z nabídnuté přesilové hry 5 na 3, a tak už skóre utkání zůstalo nezměněno s nelichotivým výsledkem 5:0.

„Dvě třetiny jsme byli více než vyrovnaným soupeřem, ale stav byl 4:0 pro domácí, tak si obrázek všichni udělají sami co nás trápí," byl nespokojen se špatnou koncovkou novostrašecký kouč Jan Falař.

Polička – HBC Nové Strašecí 5:2 (1:0,0:1,4:1)

Úvod duelu se Bubákům moc nepovedl a již po několika minutách zachránila Dvořáka od inkasování tyčka. V čase 6:44 už se domácí radovali, když se prosadil Tobiáš – 1:0.

V druhé části si už Bubáci vedli lépe. V 10. minutě se názorně ukázalo pořekadlo nedáš-dostaneš. Stoprocetní šanci Poličky dokázal neskutečným zákrokem Dvořák vytěsnit svým betonem, hned na to dostal Wittmayer nahrávku od Kmetě a únik 2 na 1 zakončil nekompromisní střelou mezi betony Jance – 1:1.

Do poslední části utkání se žlutomodrým povedlo vstoupit euforickým způsobem, jelikož už po padesáti pěti vteřinách hry dokázal po mantinelu uniknout Wittmayer a zakončil na bližší tyč – 1:2. V 7. minutě byl podražen Čadek, Novostrašečtí však v přesilové hře své vedení pojistit nedokázali a tak přišel trest. Čtyři minuty před koncem se hráči Komety dostali do většího tlaku, kterého dokázal využít Josef Hejtmánek– 2:2. Ani ne minutu na to dokázal přejít stejný hráč přes střední pásmo, vystřelit a dorazit svou střelu do sítě – 3:2. Po dalších čtyřiceti vteřinách se před bránou po kombinaci objevil úplně sám Štefka – 4:2. Ještě vteřinu před koncem dokázal zvýšit na 5:2 florbalovým trikem zpoza branky David Hejtmánek.

Rozhořčený Jan Falař k utkání dodal: „Jsem neskutečně vytočený, musím bohužel hodnotit pouze poslední čtyři minuty, jež jsme absolutně nezvládli. Kdyby to byly góly, kdy nás soupeř přehraje, neřeknu ani popel, ale bylo to přesně naopak – góly jsme si dali sami. Nutno uznat, že soupeř byl po celý zápas lepší. Z další prohry vyvodíme společně s vedením důsledky. Musíme se připravit do bojů o záchranu, nic jiného nás letos už asi nečeká."