Béčko Mostu navíc zaváhalo v domácím zápase proti Třemošné a svěřenci trenéra Veselého tak mají na prvním místě tabulky čtyřbodový náskok. Plný bodový zisk z uplynulého víkendu se ale nerodil lehce.

Alfa Pardubice - HBC Nové Strašecí
3:4

V sobotním zápase na hřišti Alfy byli domácí v první třetině jasně lepší, dostávali se do šancí, ale výborný Šnobl neinkasoval. Strašecí mělo problém dostat se do tempa, vázla kombinace. Dlouhá doba bez soutěžního zápasu byla na týmu kouče Veselého znát. Průša poté dostal hosty do vedení, když využil dělovkou od červené přesilovku. Daenemarkovo nedůrazné vyhození ale domácí využili a vyrovnali. V úvodu třetí třetiny pálil znovu od červené a znovu v přesilovce Průša, Ryss odvedl dobrou práci před brankářem a Středočeši znovu vedli. Svým důrazem na brankovišti se prosadil navrátilec do sestavy Němec a bylo to o dvě branky. Závěr přinesl tři rychlé góly. Nejprve Alfa snížila, na to zareagoval Sýkora a vrátil Novému Strašecí dvougólový náskok. Poslední slovo měli domácí, kteří upravili necelé dvě minuty před koncem na konečných 3:4.

Třetiny: 0:0, 1:1, 2:3. Branky: 43. a 44. Špingl, 29. Heller - 18. a 32. Průša (na první Sýkora, na druhou Ryss), 37. Němec (Porcal), 44. Sýkora (Horáček). Vyloučení: 5:5, využití: 0:3, střely na branku: 22:25

Svítkov Pardubice - HBC Nové Strašecí
3:5

Nedělní zápas proti neoblíbenému Svítkovu začal pro Strašecí nešťastně. Ač svého soupeře tlačilo, byli to domácí, kdo vedli. Dvě individuální chyby a dvě střely na branku znamenaly dvougólové vedení Pardubic. Nové Strašecí ale nepřestalo svého soupeře tlačit a šlo trpělivé za vítězstvím. Odměnou za dobrý výkon byly tři branky ve druhé části, ve které Horáčkův tým přestřílel soupeře 16:4. Nejprve snížil ranou od modré Duchoň, Petrus poté dorazil Duchoňovu střelu a vyrovnal. Do vedení dostal hosty Ryss, který jednoduše dorazil střelu Sýkory.

Strašecí mělo jasně navrch, Ve třetí třetině ale Svítkov vyrovnal nenápadnou střelou z dálky. Hosté pokračovali v tlaku, což přineslo kýžený úspěch. Rozhodující branku vstřelil Sýkora, který propálil brankáře mezi betony. Do prázdné branky pak Průša zpečetil účet zápasu na 5:3 pro hosty. Pro Strašecí je to první výhra za tři body na hřišti ve Svítkově.

Třetiny: 2:0, 0:3, 1:2. Branky: 2. Nesládek, 3. Mifek, 33. Nekola - 17. Duchoň (Douša, Lev), 19. Petrus (Duchoň), 21. Ryss (Sýkora), 38. Sýkora (Průša, Kuna), 45. Průša. Vyloučení: 7:6, navíc Nekola M., Nekola L. - Ryss 10 minut. Využití: 0:1, střely na branku: 20:30.

Kromě plného bodového zisku může kouče Veselého těšit i fakt, že se do sestavy vrátili dlouhodobě zranění Němec s Čížkem. Prvně jmenovaný se dokonce střelecky prosadil, Čížek bude potřebovat ještě několik zápasů, aby se dostal do zápasového tempa. V dalším kole hraje Nové Strašecí na hřišti Třemošné. Zápas je na programu v neděli.