HBC Rakovník – TJ Kovo Praha 2:3 (1:1,0:0,1:2)

Hrající trenér Martin Tvarůžek kromě Sýkory staršího, Hradeckého, Myslivce a Polívky, postrádal také Eitlera a nemocného kapitána O. Tvarůžka. Ke svému poslednímu duelu naopak nastoupil Pospíšil a také nová posila Šimon Míka. „Nakonec nás nastoupilo 16, kromě Honzy Pospíšila ještě Dan Hnízdil, jenž je stejně jako Honza v širším kádru reprezentace, ale ten za nás hrát nebude a hrál pouze proto, že měl čas a nás bylo zrovna málo. Největším pozitivem byl Šimon Míka, jehož přestup se nám podařilo vyjednat. Hrál se mnou a mladým Sýkorou v útoku a jevil se mi velice dobře. To bude velká posila," byl spokojen s novou akvizicí, jež patří kladenského Alpiqu Tvarůžek, jenž stále čeká, jak se vyvine situace kolem pražského dua Hradeckého a Myslivce, ale také u Milana Sýkory staršího.

„U Sýkory staršího stále čekáme na jeho konečné vyjádření. Uvidíme, jak to dopadne s Hradeckým a Myslivcem. Kert požaduje nemalý finanční obnos i na těch posledních sedm zápasů, což je pro mě naprosto nesmyslné. My se s Kertem už nepotkáme, přesto jejich předseda si jejich předseda trvá na svém, ač by kluci za ně stejně nehráli. Chtěli bychom tuto sezonu dohrát se vztyčenou hlavou a možná ty peníze dáme dohromady, ale je to nehoráznost," kroutí hlavou nad jednáním předsedy Kertu Davida Kuny Martin Tvarůžek.

Samotný duel začali lépe domácí. Tvarůžek v obranném pásmu otálel s vyhozením, před brankou Gerlicha vznikl závar a hosté propasírovali míček za jeho záda – 0:1. První formace svoje zaváhání napravila o chvíli později, když Tvarůžek vyhrál v útoční třetině buly a Pospíšil vyrovnal – 1:1. V prostřední části měli Rakovničtí více ze hry, vytvořili se několik stoprocentních šancí, ale trápili se v koncovce. Ve třetí části pokračovali domácí v aktivní hře, dostávali se do tlaku, avšak hosté podnikli rychlý brejk a ujali se vedení 1:2. Hned vzápětí však dalšímu rychlému protiútoku zabránil obránce Pechanec a navíc střelou pod břevno vyrovnal – 2:2. V předposlední minutě poslal rozhodčí domácí poněkud překvapivě do tří a Kovo dvojnásobnou přesilovku využilo – 2:3. „To závěrečné vyloučení jsem trochu nepochopil, ale byl to přátelák, tak to neřeším. Na to, že jsme se sešli po třech měsících a měli jsme za sebou jeden kloudný trénink ve dvanácti lidech, to bylo až překvapivě dobré. Troufám si říci, že jsme měli mnohem více brankových příležitostí, než soupeř a ač i oni nebyli v úplně nejsilnější sestavě, kdybychom měli lepší koncovku, tak bychom vyhráli," je přesvědčen Tvarůžek, jenž připisuje špatnou koncovku staré známé bolesti, bídné tréninkové morálce. „Když se na trénincích scházíme v pár lidech, neděláme věci naplno a pak si to přeneseme i do zápasů. Když už se dostaneme do šance, nezachováme chladnou hlavu a gól nedáme. Myslíme si, že na všechno máme čas, ale ten tam není. Ostatní týmy se lépe schází, mají herní situace lépe nacvičené a jsou mnohem chladnokrevnější."

HBC Rakovník: Gerlich (23. Solar) – Pospíšil, Pechanec, Míka, M. Tvarůžek, Sýkora ml., Sunkovský, Hnízdil M., Suchý, Schierl, Šíma, Hildebrand, Martínek, Hnízdil D., Bakalár.