Hostivař – Rakovník 2:1

Na šance pro hosty, na gól pro domácí. Tak by se dala charakterizovat první třetina a podle stejného scénáře se hrálo i v té druhé. Až ve třetí třetině přinesla rakovnická snaha i kontaktní branku Martina Tvarůžka, ale i přes další příležitosti a závěrečnou power play to úspěch nepřineslo.

„Byl to hratelný soupeř, určitě jsme mohli být úspěšnější, ale prostě góly nepřišly a čím víc jsme chtěli, tím to bylo spíš horší. V neděli to bude doma bitva,“ okomentoval pražský duel Milan Sýkora, rakovnický útočník s reprezentačními zkušenostmi, který právě v neděli přispěl vydatně k lepšímu výsledku.

Rakovník – Malenovice 4:2

Rakovnický tlak přinesl hned v úvodu kýžený gólový efekt z hokejky posily Schnaubelta, ale hra se postupně vyrovnávala a hosté po vyhraném vhazování překonali Hubálka na 1:1. Vedení na domácí stranu vrátil Sýkora, ve třetí třetině však Rakovník oslabila série vyloučení korunovaná trestem do konce utkání pro Ondřeje Tvarůžka a moravský soupeř toho dokázal v přesilovce pět na tři po zdařilé kombinaci využít k vyrovnání na 2:2.

Dramatické utkání tak rozhodla poslední minuta. Nejprve se v přesilovce Schnaubeltova střela od modré snesla do malenovické branky, při následné power play zakouzlil kličkou Sýkora a do prázdné branky potvrdil první ligovou výhru HBCR.

„Bitva to byla, začali jsme aktivně, vedli, chtěli jsme pak vedení pojistit dalšími brankami, ale místo toho jsme hráli většinu třetí třetiny v oslabení a inkasovali. Závěr jsme zvládli a máme určitě zaslouženě první body do tabulky,“ řekl útočník Sýkora.

Utkání okomentoval i trenér Josef Moravec. „Konečně je to tam, nejlepší byla první třetina a pak závěr, už jsem říkal, že první úspěch nás nakopne dál, věříme tomu i do dalších kol, kdy se utkáme 12. října doma s první Jihlavou a o den později v Plzni s předposledními Liticemi.“

HBC Rakovník: Hubálek – O. Tvarůžek, Sunkovský, Martínek, Cafourek, M. Tvarůžek, Schierl, Sýkora, Schnaubelt, Macák, Molnár, T. šíma, R. Šíma, Tlustý, Nistor, Čech, Kovářík. Trenér Josef Moravec. 

Miroslav Koloc