HBC Rakovník - HBC Hostivař B 9:1 (1:0, 3:0, 5:1)

V čase 6:35 se domácí zaslouženě radovali poprvé po kombinační akci útoku Boháč, Koloc a Pospíšil, navíc Boháč měl o tři minuty později na hokejce další příležitost. Do konce I. třetiny se ale Rakovník už úspěchu nedočkal, a tak si museli věrní příznivci na tribuně počkat až po přestávce, kdy v přesilovce pět proti čtyřem M. Tvarůžek ideálně uvolnil před brankou Koloce na 2:0.

Rozhodnutí utkání pak přinesly trefy v další desetiminutovce, kdy třetí pojistku vstřelil Koláček a těsně před koncem třetiny prošel soupeřovou obranou jako nůž máslem O. Tvarůžek. Třetí dějství bylo pak plně v režii domácího výběru, který lépe kombinoval a měl i více sil. Ve 32. minutě našel Pospíšil M. Tvarůžka, jehož střela z místa mezi kruhy znamenala už vedení o pět gólů.

Šestku rozsvítil na ukazateli Prais, a i když potom brankář Hubálek po střele od modré inkasoval, Rakovník dokázal odpovědět hned třikrát. Pospíšil střílel na 7:1, další gól přidal Schierl a ve 41. minutě lišácky zavěsil po oběhnutí hostivařské branky Pospíchal.

Desítka tedy nepadla, ale přesto byl trenér Roman Němeček spokojený: „Proti hostivařské rezervě, která přijela bez posil A týmu, jsme nastoupili téměř v plném stavu, vyprazdňuje se nám marodka, bohužel zápas nedohrál pro zranění Boháč.

Soupeře jsme jasně přehráli zejména ve dvou třetinách, těší mě dnešní produktivita, góly jsme dávat nezapomněli, což však budeme muset potvrdit hned v dalších kolech proti Nižboru, který svá domácí utkání hraje na hřišti v Novém Strašecí, a v neděli 14. 11. doma v odloženém utkání s Kolínem.“

HBC Rakovník: Hubálek- Pospíchal, Cafourek, Prajzler, O. Tvarůžek, Pospíšil, M. Tvarůžek, Boháč, Koloc, Šik, Koláček, Prais, Tlustý, Schierl, Martínek. Trenér R. Němeček.

MIROSLAV KOLOC