Novostrašečtí hokejbalisté přijeli do Prahy povzbuzeni třemi výhrami v řadě a tuto sérii chtěli na Palmovce jednoznačně prodloužit. O to víc, když proti nim stál soupeř, kterému měli co vracet. Trenér Pavlík přivezl do hlavního města dvanáct hráčů do pole a dva brankáře.

Úvod zápasu, zdá se, začíná být velikou zbraní Strašeckých. Hned v první minutě zápasu se po přesném pasu Brady dostal do samostatného úniku rychlík Wittmayer, který si zprvu na brankáře Křivánka nepřišel, aby ho v témže střídání stejně překonal. Strašecký útočník se prosadil po závaru v brankovišti domácích a hosté šli do vedení.

I nadále se Strašečtí prezentovali aktivní hrou. Díky dobrému pohybu v útočném pásmu si poté vypracovali i dvojnásobnou početní výhodu. Tu se podařilo proměnit Michalu Kmeťovi, jenž z pravé strany překonal Křivánka a navýšil tak vedení svého celku – 0:2. To mohlo být o několik vteřin později ještě vyšší. Dobře hrající Kmeť nabídl míček do výhodné pozice Lvovi. Ten však nemířil přesně a pokračovalo se za dvougólového vedení hostů. Až v druhé polovině první třetiny se do hry dostali také domácí. Ti zvýšili důraz v osobních soubojích a začali napadat strašeckou rozehrávku. Několik ošemetných situací musel vyřešit brankář Dvořák, který působil tradičně velmi jistým dojmem. Jak Dvořák, tak i jeho kolega Křivánek už za svá záda žádný míček nepustili, a tak se šlo do šaten za nezměněného stavu, tedy 0:2 ve prospěch Nového Strašecí.

To v tomto utkání podávalo velmi jistý a takticky vyspělý výkon. A také úvod druhé třetiny se mu povedl na výbornou. Po místy až drtivém tlaku v útočném pásmu vymyslel nádhernou přihrávku do plného běhu František Brada pro Michala Kmetě, a ten mířil přesně – 0:3. Třetí branka dodala hostům ještě více klidu na hokejky a domácí se jen těžko dostávali do nějakého souvislého tlaku.

Nutno podotknout, že Bubáci v zápase působili také velmi disciplinovaně. Za celý průběh zápasu nebyl ani jeden hráč ve žlutém dresu vyloučen. Nejvíce nepříjemný moment pro hostující celek pak nastal v polovině zápasu, kdy se po jednom ze soubojů u mantinelu napíchl na svoji hokejku Tomáš Duchoň. Naštěstí byl však kapitán Strašeckých v pořádku a dokonce mohl pokračovat v utkání. Ani tento moment tak hosty nerozhodil a Bubáci dál kontrolovali zápas a zodpovědným výkonem směřovali za třemi body.

Podobný průběh hry měla i třetí třetina. Domácím nešla upřít snaha, ale Strašečtí zkrátka svého soupeře do většího tlaku pustit nehodlali a odmítali tak jakékoliv zdramatizování. O to víc, když se hosté ve 40. minutě prosadili počtvrté. Po nepovedené rozehrávce brankáře Křivánka se míček dostal k Štěpánu Lvovi, jehož střelu ještě Pražané stačili zablokovat. Míček se ale dostal k nepokrytému Ondřeji Duchoňovi, který svým prvním gólem po návratu z jihovýchodu Evropy upravil na 0:4.

O vítězi se pět minut před koncem zdálo být rozhodnuto, čehož využil trenér Václav Pavlík a vystřídal brankáře. Dvořáka nahradil nadějný dorostenec Marek Skalický. Ve 44. minutě pak nabídli Pražané hostům další přesilovku. Pohlednou kombinaci načal Lev, Samšuk z rohu hrací plochy vybídl Kmetě, který si seběhl mezi kruhy a zkompletoval svůj první hattrick v dresu A týmu – 0:5. Utkání směřovalo k úplnému závěru, když se čestného úspěchu dočkali také domácí. Na střelu od modré v podání kapitána Dubovského Skalický nedosáhl a v čase 44:58 tak Pražané snížili na konečných 1:5.

Strašečtí si poctivým výkonem došli pro další tři body. Poslední podzimní utkání sehrají na svém hřišti v neděli 18. listopadu. (od)

Kovo Praha – Nové Strašecí 1:5
Branky a nahrávky: 45. Dubovský (Barczl) – 2. Wittmayer (Čadek), 7. Kmeť (Falař), 17. Kmeť (Brada), 40. Duchoň O. (Lev), 44. Kmeť (Samšuk, Lev). Třetiny: 0:2, 0:1, 1:2.

HBC Nové Strašecí: Dvořák (od 41. Skalický) – Douša, Duchoň T., Lev, Husák Z. – Pešula, Faalř, Kmeť, Brada, Wittmayer, Čadek, Samšuk, Duchoň O.