V dramatickém duelu, který domácí proměnili místy v gladiátorské hry a po jejich inzultaci rozhodčích byl zápas ukončen, slavil těsnou výhru Rakovník a už v tomto víkendu jej čeká ve finále lepší z dvojice Kleti Nižbor a HBC Benátky, kde je stav série 2:2. V každém případě první finále se hraje v sobotu v Rakovníku od 16 hodin.

HBC Kolín – HBC Rakovník 3:4 ( 1:1, 1:1, 1:2 – nedohráno)

Na Královo vedení 1:0 z 9. minuty dokázal Rakovník najít odpověď ještě v první třetině, když Martínek našel Sýkoru a ten zamířil přesně za záda kolínského gólmana. I druhé dějství přineslo svižný hokejbal plný zajímavých momentů před oběma brankami a hosté dokázali M. Tvarůžkem využít přesilovou hru na 1:2.

Do kabin se ale šlo opět za nerozhodného stavu, výborný O. Tvarůžek v brance přece jen nestačil už reagovat na pohotovou teč domácích. Ti pak sice ještě vedli 3:2, ale od 40. minuty doplatil Kolín na vyloučené hráče, Sýkora vyrovnal a vzápětí otočil stav na 3:4. To už nervy k prasknutí explodovaly v podobě hozené hokejky na rozhodčího a jejich následné napadení po ukončení zápasu ze strany domácích. Ošklivá tečka v podobě předčasně ukončeného zápasu však nemohla nic pokazit na radosti a oslavách rakovnického autobusu na zpáteční cestě.

„Vyhrocené utkání jsme zvládli hlavně lépe psychicky, v závěru jsme dokázali potrestat fauly domácích a ti pak nervově nevydrželi a došlo k inzultaci rozhodčích a ukončení zápasu čtyři minuty před koncem. Tým zaslouží pochvalu, střelecky v semifinále vynikl Sýkora s osmi brankami, podržel nás Ondra v brance a těšíme se na finále a doufáme, že se nám podaří udělat i ten poslední krůček k vítězství v play off," uvedl pro Rakovnický deník Martin Tvarůžek.

HBC Rakovník: O. Tvarůžek – Suchý, Sunkovský, Pechanec, Koloc, Polívka, Schierl, Sýkora, Martínek, Tlustý, Prajzler, Dvořák. Hrající trenér Martin Tvarůžek.