Rakovničtí mladší dorostenci měli lepší vstup do zápasu a už ve čtvrté minutě Mendel po Šímově asistenci rozvlnil síť za Tůmovými zády. Přišly i další šance, ale účet první třetiny změnili jen hosté, když Škurla překonal Muškáta na 1:1, který pak hosty dostal ve 24. minutě dokonce do vedení. Ve 28. minutě bylo opět srovnáno, když se trefil Korf, a tak rozhodnutí přinesl až závěr střetnutí. Čtyři minuty před koncem Rakovník inkasoval po Kapustově dorážce a nic na výsledku už nezměnila ani závěrečná power play.

„Inkasovali jsme dost jednoduše rozhodující branku, když jsme nedokázali pokrýt opakovanou střelu. Je to škoda, jinak to byl vyrovnaný zápas, svědčí o tom i poměr střel 18:17,“ zhodnotil porážku trenér rakovnického družstva Josef Moravec.

Rakovník – Ústí nad Labem 2:3

Branky Rakovníka: Mendel, Korf. Třetiny: 1:1, 1:1,0:1.
HC 1972 Rakovník: Muškát – Nistor, Molnár, Mendel, Dudič, Korf, Šíma, Čech, Bureš, Macák, Slabý, Köhler. Trenér Josef Moravec.