Rakovník – Hr. Králové 0:4

Ve vyrovnaném utkání byl sice poměr střel za první dvě třetiny jen mírně příznivější pro hosty v poměru 11:12, ale byl to domácí gólman Gerlich, který dohromady třikrát lovil míček ze své sítě, když Hradec poprvé rozjásal už v 6. minutě Tesař a pak dvakrát Lux. Z množství domácích šancí se neujala žádná a hradecká svatyně byla pro rakovnické střelce opět zakletá.

Ani v závěrečné třetině Rakovník nedokázal využít rychle po sobě jdoucí přesilové hry, kýženou změnu nepřinesla ani závěrečná power play, ke které se HBC odhodlal čtyři minuty před koncem. Naopak Hradec Králové pečetil výhru trefou do prázdné branky.

S postřehy o utkání se podělil trenér Josef Moravec. „Po dvou porážkách jsme chtěli doma proti hratelnému soupeři uspět a bodovat, zastavilo nás už v první třetině nové pravidlo o vyhození míčku z obranného pásma a inkasované góly z přesilovek. Snažili jsme se manko dotáhnout, nějaké šance byly. Musíme se dát dohromady, zvykáme si na nový herní systém, chce to ještě čas, aby si to sedlo. Čeká nás venku Ústí nad Labem, proti kterému se Rakovníku moc nedaří, a následně doma silná Plzeň, musíme bojovat,“ je odhodlaný kouč Rakovníku.

HBC Rakovník: Gerlich (Polakovič) – Sunkovský, O. Tvarůžek, Molnár, Macák, Marušinec, Stahl, Sýkora st., Sýkora ml., Hildebrand, M. Tvarůžek, Arlt, Schierl, Pospíšil, Kohout, Urban, Kučaba. Trenér Josef Moravec. (mk)