HBC Rakovník – SK Kelti Nižbor 2:2 (1:1, 0:1, 1:0) , sn 3:2

V úvodu zápasu zapršelo štěstí poprvé hostům, kteří se šťastně dostali do vedení, ale v přesilovce se od modré napřáhl Pospíšil a prostřelil všechno, co mu stálo v cestě na 1:1.

I po přestávce byly vidět šance na obou stranách a výborné zákroky obou gólmanů, ale trefili se pouze Kelti a do kabin odcházeli s většími nadějemi na prodloužení semifinálové série. To však Rakovník odmítl a z obrovského tlaku v závěrečné části vytěžil alespoň vyrovnání z Polívkovy ostrostřelecké hokejky, které znamenalo desetiminutové prodloužení.
Oba týmy se snažily rozhodnout, Rakovník měl dokonce čtyři minuty na hru v početní výhodě, ale míček za zády ani jednoho z gólmanů neskončil. V

samostatných nájezdech pak byl úspěšnější Hubálek, který kapituloval v sedmi sériích pouze dvakrát, naproti tomu v domácím dresu se trefili Pospíšil, Kučaba i Polívka a stadion se místo v dešti topil v obrovské euforii z postupu do finále.

HBCR: Hubálek - Cafourek, Suchý, O. Tvarůžek, Sunkovský, Schierl, Pospíšil, Koloc, Gerlich, Martínek, Prajzler, Polívka, Pavlák, Kučaba, Pechanec,Tlustý. Hrající trenér Martin Tvarůžek.   

MIROSLAV KOLOC