„Měly jsme z nich obavu,“ přiznal po utkání nejzkušenější hráčka Kladna Ilona Fedorková.

Stříbrná příčka v přeboru tak již po několikáté zbyla na mladé rakovnické hráčky, které se podílely na nadprůměrném finálovém souboji.

Hrálo se rychle, na obě strany, šance střídala šanci. Střelecky se však prosazovaly pouze domácí, které v9. minutě vedly rozdílem tří branek.

SK Kladno – FK Rakovník 5:2 (3:0, Sládková 3, Lodeová, vlastní – Krobotová 2).

Vítězky ale málem narazily v semifinále, kde si dlouho nedokázaly poradit sobranou Jirkova. Severočešky dokonce vedly, ale po dvou brankách rakovnické fotbalistky Vajcové dokázaly strhnout vedení na svou stranu a v dramatickém závěru pak výhru uhájily.

Druhé semifinále již bylo jednoznačnější, všestudská děvčata se snažila, herně se svým rakovnickým soupeřkám vyrovnávala, rozdíl byl vefektivitě zakončení.

SK Kladno – Jirkov 2:1 (0:0, Vajcová 2 – Huňadyová), Rakovník – Všestudy 4:0 (2:0, Brabcová, Chudá, Andrová, Novotná).

Utkání o bronzovou medaili přineslo kvalitní podívanou, více ze hry však měla všestudská děvčata, která si nakonec připsala cenný úspěch.

Všestudy – Jirkov 4:1 (2:1, Švancarová 2, Jandová, Nejedlá – Bábíčková).

Konečné páté místo vybojovaly po závěrečném dvojutkání futsalistky Kačice, když dvakrát zvítězily. Kladenské futsalistky doplatily na příliš úzký kádr, když vobou utkáních nastoupily bez možnosti střídání.

Orbit Reality Kladno – Kačice 1:2 (0:2, Němcová – Dimová, Jelínková). Kačice – Orbis Reality Kladno 4:2 (4:2, Jelínková 2, Dimová, Tučková Š. – Němcová, Slámová).

Nejlepší střelkyní soutěže se s27 přesnými zásahy stala hráčka vítězného celku Sládková, 14 branek vstřelila druhá Iva Němcová (Orbis Reality). Třetí nejlepší střelkyní se stala se 13 zásahy Stránská (SK Rakovník).

Pavel NEPIL