První zápas hráčů TJ TZ proti AŠ Mladé Boleslavi byl velmi vyrovnaný a určitě bylo v jejich silách odejít s vítězstvím – 51:53. V neděli už to tak lehké nebylo, BK Čelákovice prokázaly kvalitu a zaslouženě vyhrály. Na palubovce diváci nemohli vidět Martina Horníka, který se v předešlém zápase zranil, a taková ztráta se pochopitelně na výsledku podepsala – 54:66.

Basketbalisté ze 3. ZŠ pokořili Boleslav, ale kdo ví, jak by zápas dopadl, kdyby se dohrál až do konce. Na palubovce se totiž strhla rvačka a díky nesportovnímu chování hostů bylo vítězství připsáno na účet Rakovníka.

„Co se týká soboty, tak prohra nás mrzela hodně. Bylo to hodně vyrovnané, ale my jsme strašně chybovali. Škoda, že nám to zrovna nešlo a dost jsme se trápili, protože tohle byl určitě hratelný soupeř. V sobotu nám chyběl Marek Rais s Lukášem Daňkem, a to také nese nějaké ztráty,“ popisuje smolnou sobotu hrající trenér Martin Borský.

„V neděli jsme měli ještě větší problém, protože už byl sice Marek Rais, ale navíc chyběli ještě Jirka Beneš a Martin Horník, který se zranil v sobotu na zápase. To už bylo hodně znát a museli jsme i improvizovat na herních postech. Zase stejně jako v sobotu jsme se trápili hlavně při střelbě.

A Čelákovice hrály dobře, takže vyhrály zaslouženě. Je škoda, že jsme ve finálové skupině nezačali moc dobře, ale snad to ještě zlepšíme a hlavně teď musíme zapracovat na střelbě. Velkou pochvalu určitě zaslouží Petr Čech, který ač hraje první sezónu, tak hrál hlavně v neděli hodně dobře,“ dodal k neděli Martin Borský.