Rakovnická volejbalistka Šárka Horníková byla z výkonu, který Rakovničanky ve Zruči předvedly velmi rozladěna. „Ve Zruči jsme to nebyly my, s naší hrou to nemělo nic společného a vůbec nic jsme tam nepředvedly. Sice nám chyběly dvě hráčky, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Zruč nebyla nijak extra silná a pokud bychom hrály tak, jako to umíme, myslím, že bychom je v klidu porazily," je přesvědčena Horníková.

Také čtěte: Vězni z Oráčova se práci rozhodně nebrání, zájem má více než polovina

Zejména dopolední duel byl pro Rakovnické hráčky jako noční můra, když proti domácím neuhrály jediný set. Zápas prohrály 25:15, 25:16 a 25:21 a pokud chtěly odpoledne pomýšlet na body, musely razantně přidat.

To se povedlo, ale jen částečně. Po prvním prohraném setu v koncovce (25:23) dokázaly srovnat, což se jim podařilo ještě jednou, když po ztracené třetí sadě čtvrtou ovládly v koncovce. Žádné velké drama se však v tie-breaku nekonalo, Zruč vyhrála přesvědčivě 15:7 a celý duel 3:2 na sety.

„Dopolední zápas byl opravdu velmi špatný, nešlo nám vůbec nic, odpoledne se to sice trošičku zlepšilo, takže to už nebyla taková ostuda, zlepšily jsme i podání, ale nedokázaly jsme udělat delší bodové šňůry a tak jsme prohrály i druhý zápas," zhodnotila duely Šárka Horníková.

Nepřehlédněte: Basketbalisté nezvládli souboj o titul, přesto mohou postoupit

VK Rakovník: Michalová, T. Psohlavcová, J. Psohlavcová, Horníková, Jiříková, Štorchová, Chládková.