Jak vysoko stavíte letošní halové stříbro?
Má pro mě velkou hodnotu a velice si stříbra cením a vážím. Sice to není zlato, které jsme si hodně přáli uhrát, ale v konkurenci týmů a hráčů, kteří na reprezentační úrovni dokáží měřit s nejlepšími týmy světa, je to pro mě obrovský úspěch a ocenění naší práce. Pro klub je to vizitka dobré práce nejen hráčů ale i dobré práce vedení klubu při složitém zajišťovaní tréninkových podmínek a organizační podpory týmu. Za dva, možná tři roky dojde ke generační obměně kádru a každoroční boje o mistra republiky mohou být pro omlazený tým, pro několik let, jen hezkým snem. Jako trenér nastupující generace se snažím, aby to tak ale nebylo.

Jak se ukázali mladší hráči v kádru včetně posily?
Náš nejmladší hráč David Kopřiva neskutečně zazářil. Dřel v útoku, tak i směrem dozadu, nebál se tvořit, byl velice agresivní při napadání, zvládal hru takticky, pozičně a týmově, nebyla na něm znát nervozita, dával góly, přihrával na ně a celou ligu podával výborné výkony. Útok Jahoda, Seemann, Kopřiva bude do příštích let halového hokeje obrovská síla.
Posila Zdeněk Kruliš, na hostování z Kadaně, zaplnil volné místo v sestavě ve druhém útoku a s devíti vstřelenými góly nám velice pomohl k získání více-mistra republiky.

Co se ukázalo rozhodujícím pro postup až do finále?
Před semifinálovým zápasem jsme na videu velice poctivě rozebrali a přečetli hru Plzně. Na hřišti se naše příprava vyplatila, taktika a pokyny pro jednotlivé hráče zafungovaly a po výborném výkonu se nám podařilo vyhrát 6:4.
Ale to už je ta skoro poslední věc, kterou jsme mohli udělat. Těch důležitých věcí je více a odehrávají se mnohem dříve. Začíná to pravidelným tréninkem a celkovým přístupem hráčů k týmovému výkonu. Rozhoduje také zdraví klíčových hráčů. Před play-off se zranili dva naši nejlepší hráči Tomáš Jahoda i Martin Seemann, oba nastupovali do finále se zdravotním handicapem. A pak těžíme také z toho, že polovina týmu spolu hraje a trénuje už od žáků třicet let.

Jak bude probíhat příprava na jarní část a jaký je váš cíl pro venkovní sezonu?
Od března už trénujeme venku, v podstatě trénujeme po halové lize bez přestávky. Před začátkem ligy zajišťuji dva přátelské zápasy.
Jako každý rok chceme dojít v soutěži co nejdále, nejprve musíme udržet postavení v první čtyřce pro postup do play-off, abychom mohli myslet na nějakou medaili. Konkurence je venku větší než v hale.

Autor: Miroslav Koloc