K tradičním aspirantům na zlato v hale patří právě muži HC 1972, kterým v loňském finále chyběl pouze pověstný krůček, který by rádi, podle slov hrajícího trenéra Pavla Hraby, udělali letos.

Trenére, jaká bude letos příprava na halu a s jakou počítáte optimální sestavou?
Tak určitě nás po zahájení tréninku v hale čekají dva přípravné turnaje v Německu a Plzni, kde bychom se rádi opět kvalitně rozehráli a vyzkoušeli si, s čím chceme na soupeře v extralize vyrukovat. Kádr bude hodně podobný jako v loňské sezoně, ale do útoku chci stabilně zařadit dorostence Štěpána Klabana do formace s Jahodou a nejlepším střelcem Seemannem. Otazník zatím visí nad hostováním Bodnára, o kterého má zájem i jiný extraligový klub.

S jakým cílem do halové sezony vstupujete?
Cíl je pro nás jasný – vyhrát titul mistra republiky a navázat tak na zatím jediné zlato a následnou účast v evropském poháru z minulosti. V posledních sezonách nám padaly hlavně stříbrné medaile, tak letos se pokusíme znovu o víc. Tým je vhodně namíchaný ze zkušených hráčů s mladými nadějemi, má svou sílu.

Kdo právě z mladých talentů v rakovnickém dresu má šanci se ukázat a prosadit i do české reprezentace?
Reprezentační program letos čeká juniory, kteří v lednu 2019 sehrají v Portugalsku mistrovství Evropy skupiny B do 21 let. Věřím, že se o finální nominaci poperou i naši kluci, které vedu od žáků – Josef Trejbal, Tomáš Tran i Štěpán Klaban s Michalem Hamouzem.