Bronzový stupínek patří nejlepšímu rakovnickému celku KK před dvojicí KST a RC Rakovník. Žebříčku jednotlivců kraluje trio Jirkovský (Lány), Štengl (KK Rakovník) a Rezek ml. (KST Rakovník).


So. Hředle A (1.) – So. Lány B (2.) 11:7
Po vyrovnaných čtyřhrách zasadili domácí první úder v podobě singlů Linc – Moravec ml. 3:2, Novák – Szabo 3:2 a Beránek – Kosár 3:2. K rozhodujícímu náskoku 8:3 pak přispěl bojovník Beránek, jenž Szaba a Moravce ml. zdolal opět v pěti setech. Na 9:5 ještě snižoval Jirkovský, nejlepší jednotlivec letošního ročníku, když v rozhodujícím setu porazil Nováka 11:9, ale desátý bod získal s přehledem Dvořáček proti Sláničkovi, který střídal Moravce ml., a pověsil tak zlato na krk definitivně domácím.


KST Rakovník D (4.) – KK Rakovník (3.) 11:7
V repríze finále okresního poháru byli opět úspěšnější hráči KST, i když na 4:5 snižovali Sušánka proti Sosnovi a Holý v duelu s Podestátem. Rozhodujícím mužem v dresu KST byl však Rezek ml., jenž si postupně poradil se Sušánkou i s Holým 3:1, bitvou na pět setů byl zápas mezi Vlčkem a Fojtíkem 3:2. Hostům citelně chybělo trio Štengl, Havel a Libovický. Domácí tak uhájili čtvrtou příčku před RC Rakovník, KK dosáhl i přes prohru na zasloužený bronz.


RC Rakovník A (5.) – So. Janov A (8.) 11:7
Domácí tým potvrdil výbornou druhou polovinu soutěže další výhrou, když těžil z vyrovnaných výkonů Hejdy, Krůty a Pavlíka. Právě Pavlík za stavu 4:3 vybojoval další bod výsledkem 3:2 s Amlerem, ale Janov ještě dokázal srovnat na 6:6. Závěr však patřil RC, Hejda si poradil s R. Pacourkem i Amlerem, Krůta s Houdkem a R. Pacourkem a Pavlík podtrhl výhru v singlu s Houdkem 3:1. Jedničkou utkání byl Dráždil se čtyřmi výhrami. Janov se i přes prohru v posledním kole jako nováček v nejvyšší okresní soutěži nejen zachránil, ale patřil i k příjemným překvapením.


So. Nové Strašecí B (9.) – So. Křivoklát A (12.) 13:5
Dolejš ještě dostal hosty do vedení 1:2, když porazil Jiříčka 3:1, ale pak se výsledek jednoznačně otočil v duelech Rovný – Fratina 3:2 a Červený – Jaroš 3:2. Domácí svůj náskok už jen zvyšovali, k dramatickým zápasům patřilo měření sil Jiříček – Fratina, kde nakonec slavil úspěch domácí bojovník, a také střetnutí Hrdý – Dolejš, které rozhodl až pátý set 11:9. Křivoklát tak opouští OP I. třídy, ale ani ve Strašecí však spokojenost s devátým místem určitě nepanuje.

So. Olešná A (6.) – So. Nesuchyně A (11.) 7:11
Drtivý nástup hostů 0:7 zastavila až střetnutí Procházka – Šerák, Bařtipán – V. Šebek a Kočovský – Krob, která domácí vyhráli v pěti setech. Náskok však Nesuchyně proměnila ve výhru hlavně díky bezchybnému výkonu Hetta, kterého v závěru podpořili Šerák 3:2 s Bařtipánem a Krob proti Procházkovi. Olešná tak klesla o jednu příčku, ale více smutku je v řadách vítězů, kteří i přes tento úspěch obsadili předposlední místo.


SK Přílepy A (7.) – So. Rakovník A (10.) 12:6
Nevydařenou druhou polovinu soutěže nenapravil rakovnický Sokol ani v Přílepích a může být rád, že ho úspěch v rakovnickém derby proti KST udržel v nejvyšší okresní soutěži. Na 3:3 ještě vyrovnával v pátém setu 11:7 Jerhot proti Holému, ale Müller si poradil s Jansou a Kutílek přehrál Cibulku. Od stavu 6:5 už dominovali domácí, Holý deklasoval Cibulku, Jílek, nejstarší hráč soutěže, našel recept na Stibora. Napínavý byl až závěr v singlech Müller – Stibor 3:2 a Kutílek – Jerhot v pátém setu 12:10.

Miroslav Koloc