Rakovnické pozemkářky se nepředstavily v nijak oslnivé formě a ačkoliv v obou duelech vstřelily první branku, vybojovaly nakonec pouze bod za remízu s Bohemians. S 10 body tak klesly na třetí příčku za Slavií Praha a ČKS Vyšehrad.

Bohemians Praha – HC 1972 Rakovník 1:1 (0:1)

Začátek utkání vyzněl lépe pro Rakovník, skóre otevřela po přihrávce B. Polcarové s jistotou T. Matoušková a v dalších minutách se více blýskalo před brankou Pražanek. Ani jeden z trestných rohů však Rakovník nedokázal využít, na druhé straně podržela tým obrannými zákroky kapitánka Kříženecká a také gólmanka B. Matoušková vyšla ze soubojů s útočnicí Nyklovou vítězně. Po přestávce bylo vše jinak. Reichlovou ještě vychytala Matoušková, střela Preissové šla vedle, ale ve 28. minutě Nyklová nadvakrát přece jen vyrovnala na 1:1. Na nerozhodném výsledku nic nezměnily šance B. Polcarové a ani Preissové.

HC 1972 Rakovník – ČKS Vyšehrad 4:8 (3:3)

Už v 1. minutě přesně zakončila nejlepší rakovnická střelkyně B. Polcarová po akci T. Matouškové a o pět minut později zvyšovala na 2:0 V. Matoušková z trestného rohu. První vyšehradský úspěch padl z hokejky Kyndlové z penalty, pak Kříženecká sice vytěsnila trestný roh Kavanové mimo tyče, ale v rozmezí šesti minut Kyndlová hattrickem otočila utkání. Z dalšího trestného rohu pak V. Matoušková opět vyrovnala, ale hned po přestávce Rakovník inkasoval od Kavanové, v 29. minutě přelstila obranu Troníčková už na 3:5. Pět minut před koncem se prosadila důrazná B. Polcarová, ale další šance zůstaly jen šancemi a závěrečný direkt Vyšehradu přišel v podobě jásajících Kolářové, Kyndlové a Kavanové.
Spokojený nemohl být ani trenér Radek Ostaš: „Nepřesné přihrávky, zbytečně ztracené míče a povánoční nerozehranost nás připravily o výhru s Bohemkou, s Vyšehradem jsme začali velmi dobře, opět jsme ale nevyužili šance a soupeř dokázal trestat naše chyby.“

Sestava HC 1972: B. Matoušková – Kříženecká, V. Matoušková, Škrancová, Hudečková, B. Polcarová, Křikavová, Brotánková, T. Matoušková. Trenér: Radek Ostaš.