Tak máme za sebou už třetí celodenní trénink v úporném vedru. Marek je i pro to rozkládá nejen na dopolední a odpolední fázi, ale i na několik dílčích, protože prý nás nechce zatavit. V areálu už trénuje spousta hráčů, kteří si tréninkové dávky plánují podobně.
Dnes večer jsem Marka požádala, aby nám shrnul čtyři oblasti: hřiště, tréninky, Milana a mne.

„Hřiště je hodně těžké na esa a dle mého názoru hodně nespravedlivé. Nelze příliš využívat mantinelů, jelikož cihličky jsou velice nepravidelné. Tudíž i špatný úder může skončit v jamce, ale naopak dobrému hráči s výborným úderem to nemusí vůbec napadat. Tudíž se mohou na přídní příčky dostat i naprostí nováčci a profíci mohou propadnout.

Tréninková morálka mé miniskupiny je naprosto fantastická. Oba hráči dělají, co na nich požaduji, i když je každý den hodně fyzicky náročný.
Milan to je od přírody talent na všechny sporty. Učí se intenzivně, ale musí na sobě ještě hodně pracovat a hlavně se více aktivněji zapojit do diskuzí okolo všeho minigolfového dění. V tréninku se mi moc líbí, je pečlivý a důsledný… Určitě by to s tebou mohl v budoucnu někam dotáhnout.

A ty? Ty už si přeci stará harcovnice, která opět trénuje bez výhrady, co jí řeknu, ale to samé už by sis určitě uměla naordinovat sama. Tak a teď už si ten článek podepiš a já čtenářům sám popíšu, jak tě na letošním US Open vidím.“

AUTOR: Olivia Prokopová