IHC Rakovník – IHC Košutka Plzeň 9:8 sn

Hosté dokázali rychle vstřelit úvodní branku, což rozhýbalo nedělní brankostroj. Domácí brzo odpověděli a dokonce do konce první čtvrtky otočili skóre na svoji stranu. Za stavu 2:1 se vstupovalo do 2. čtvrtiny, která byla jak na houpačce. Plzeňští dokázali vždy na domácí odskočení reagovat nejlepším možným způsobem, a to snížením. Za stavu 7:4 se zdálo, že vše spěje ke klidnému konci, ale hosté dokázali přepnout na druhý rychlostní stupeň a začít svým nepříjemným napadáním vytvářet tlak. Během necelých deseti minut se hrálo od začátku.

Za stavu 7:7 ale teprve přišlo to pravé nedělní drama. Hosté se podruhé v zápase dokázali chopit vedení, a to zbývalo do konce dvě a půl minuty. Rakovničtí zmobilizovali všechny síly a vsadili vše na jednu kartu, která se nakonec stala tou správnou. V poslední minutě základní hrací doby druhý útok domácích pořádně zatopil před plzeňským brankářem a čtyřicet sekund před koncem snažení přetavil v gól.

Ondřej Gebhart jako správný lodivod poslal svou vyrovnávací trefou zápas do samostatných nájezdů. Za domácí byli na samostatné nájezdy vybráni Veselý, Pechanec a Gebhart O. První jmenovaný se zachoval jako starý mazák a po rozhýbání brankáře chladnokrevně zavěsil přímo pod víko, a když hosté nedali, tak to bylo 1:0.

Druhý jmenovaný po hezkém blafáku trefil jen beton brankáře. Hosté ještě svým proměněným nájezdem opět dramatizovali koncovku utkání. Jako poslední se na znamínko pro vhazování postavil Ondřej Gebhart, který by svým zásahem výrazně zvýšil kurz domácích. Ondřej znamenitě ustál svoji úlohu a krásným růžkem zvýšil na 2:1.

To už stála největší tíha na domácím brankáři Tomáši Strejcovi, který se sebevědomě postavil mezi tyče.
Hostující hráč neprovedl nájezd vůbec zle a dokonce dostal puk za Strejcova záda, ale domácí opora dokázala zázračně zastavit puk před brankovou čárou a připsat domácím první dva body do tabulky.

Branky: Gebhart O. 3, Fišer O. 2, Pechanec, Kozák, Karel, Kounovský O.

IHC Rakovník – IHC Buldoci Stříbro 19:2

Druhý zápas byl už takovou exhibicí domácího celku, který dokázal zcela přesvědčivě porazit hosty ze Stříbra. Nejzajímavější bylo asi rozloučení s Ondrou Kozákem, který hrál svůj poslední zápas v rakovnickém dresu a dal tak přednost novým životním výzvám.

„Tímto mu pochopitelně děkujeme za to, co pro náš tým v posledních letech udělal, a přejeme mu hodně štěstí," dodal Petr Horník.

Branky: Fišer O. 4, Šmíd P. 3, Gebhart O. 3, Karel 3, Gebhart M.2, Kounovský O. 2, Kozák 2.