Znovu vstupujete do soutěže 1. ligy, kdy jsou na pořadu první zápasy?
Soutěž začíná již na konci tohoto týdne. V pátek od 19 hodin přivítáme na domácí ploše Apex Praha, který by měl patřit mezi těžší soupeře. To proto, že první tým tohoto klubu spadl z extraligy a sloučil se se svou ligovou rezervou, s níž jsme úspěšně bojovali loni. Druhý celek přijede na rakovnický zimní stadión ze Soběslavi. Je to nováček soutěže, takže pro nás velká neznámá. Zápas začíná v sobotu 25.4. od 11:00 hod.

Kdy příprava začala, jak početný je kádr hráčů a v jakých věkových kategoriích?
Plochu pro inline hokej jsme instalovali na zimní stadion na konci března. Od té doby se náš tým teprve dává dohromady. Hodně hráčů totiž dohrávalo zápasy play off v rozjeté ledněhokejové či hokejbalové sezóně. Náš kádr čítá asi 40 aktivních hráčů, kteří jsou aktivní a to, že jich máme dostatek, mne skutečně velmi těší. Je mezi nimi hodně mladých do 20 let, a tak jsme pro tento rok přihlásili jeden tým také do juniorské extraligy. Pro mladíky to bude křest ohněm, ale v každém případě půjde o velmi zajímanou zkušenost. Juniorská extraliga se hraje turnajově a jeden z extraligových turnajů by měl zamířit i do našeho města.

Doznala struktura klubu nějakých změn a jak bude tým složený - bude tým oproti loňsku stejný, slabší, silnější?
A-tým je postaven na základním kameni z minulé sezóny. Přišlo pár individuálně zkušených borců a ty zkusíme začlenit do kádru. Pokud to bude možné, chtěli bychom na některá utkání nasazovat i juniory, o kterých jsem již hovořil.

Byly či budou nějaké přípravné zápasy?
Zatím jsme trénovali jen mezi sebou, ale v úterý 21. dubna je od 19.30 v plánu ostrá zkouška prvního týmu v přátelském utkání s Litoměřicemi. S těmi jsme hráli loni a bude to jistě kvalitní příprava.

Koho považujete ze skupiny za největší soupeře a jaké máte v soutěži cíle?
Po loňském čtvrtfinále, kde jsme podlehli v docela vyrovnaném dvojutkání Písku (loňský vítěz 1. ligy), si myslím, že semifinále by bylo pro nastávající sezónu velkým úspěchem. Ligová soutěž se totiž velice vyrovnala. Písek tam už sice není, probojoval se zpět do extraligy, ale jak už jsem řekl nahradil ho silný Apex Praha. Litoměřice a Roller Storm Praha jsou zkušené týmy s vyrovnaným výkony. O Soběslavi jsem mluvil, a tak snad jediné Žalhostice, pokud nepozměnily kádr, by mohly být slabším soupeřem.

Jak funguje vztah mateřského klubu HC Rakovník k oddílu inline hokejistů?
Upřímně řečeno, nebýt HC Rakovník, tak nejsme tam, kde se nacházíme. Dokonce osobně ani nevnímám rozdíl mezi HC a IHC. Spíše to beru jako celek, který si v ničem neodporuje a vzájemně se podporuje v cestě za úspěchem. Tím je co nejlépe uspět v soutěžích.

Kolik asi stojí sezóna a jak ji dokážete financovat?
V letošním roce je to ještě komplikovanější než loni a sezónu pokryjeme jen tak tak. Byli jsme kvůli tomu nuceni i zvýšit hráčské příspěvky na sezónu. Se sponzoringem to také není zrovna ideální. Před rokem jsme například obdrželi sponzorský dar na nákup dresů a také na náklady sezóny. Letos je to horší. Naštěstí na juniorskou ligu dostaneme dotace od svazu, jinak bychom si nemohli dovolit tuto velkou soutěž ani začít.

SLÁVA PILÍK