Domácí klub nasadil oba tvořící se celky pro nadcházející sezonu. Hlavně sestava B-týmu byla prověrkou nových hráčů IHC. Systém turnaje vycházel ze dvou skupin a určil pořadí pro play off, kde se k nevoli pořadatelů potkaly již ve čtvrtfinále oba domácí celky. Rakovnická rezerva držela dlouho krok s áčkem, ale kvalita a trochu toho štěstí byly na straně zkušenějšího týmu.

O štěstí už se nedalo mluvit v semifinále, kde se A tým utkal s Hradcem. Hosté dokázali v úvodu vstřelit dvě rychlé branky, na které Rakovničtí nedokázali odpovědět. Kamenem úrazu byla mizerná produktivita týmu, podtržena třetím inkasovaným gólem. Hradec již tento výsledek nepustil a doklouzal se do finále turnaje.

Tam se utkal s pražskou Slavií. Ve finále oba extraligové celky dlouho držely nerozhodné výsledky, až nakonec Slavia vstřelila dva rychlé góly a rozhodla o vítězi rakovnického ONE CUPU.

Díky kvalitně obsazenému turnaji si muselo přijít na své i oko diváka. Pohledné akce a vyspělá mužstva ukázaly, jak krásný in-line hokej může být.