Jak trávíte vánoční svátky a dodržujete vánoční tradice?

Marek Tvrz: Vánoce prožívám v kruhu rodinném. Štědrý den je skoro jediný den v roce, kdy nic nedělám a jen koukám na pohádky v televizi. Následující dva sváteční dny trávím u ostatních příbuzných. Rád bych dodržoval tradici půstu, abych viděl zlaté prasátko, ale to se mi již několik let nedaří (smích). Z ostatních tradic dodržuji snad jen pouštění lodiček.

Vít Němeček: Svátky jsem prožíval s rodinou a to vzhledem k pestrosti rozmístění rodiny na více místech naší krásné země. O Vánocích se těším z každé chvilky a také radosti z rozbalování dárků, které jim Ježíšek přinese. 

Pavel Hraba: Vánoce trávíme výhradně doma s dětmi. Děti se těší na dárky, o které si napsaly Ježíškovi a my se ženou trochu doufáme, že se na pár dní zabaví a bude doma chvíli klid. Marně (s úsměvem). Rodina se setkává na návštěvách.

Martina Řepková: Tradice samozřejmě dodržujeme celá rodina. Vždy k nám dorazí moje sestra a odpoledne trávíme u babičky. Poté se přesuneme domů, kde nás čeká štědrovečerní večere, kterou většinou připravuje táta, jelikož smažení řízků mu docela jde (úsměv). 

Martin Tvarůžek: Celý týden jím cukroví. Na štědrovečerní večeři si dám rybí polévku a kapra s bramborovým salátem. Poté máme takovou vánoční tradici, kdy s kamarády chodíme na sportovní sedmiboj na ekonomku. Letos to byl už čtrnáctý ročník a já nechyběl ani na jednom. 

Žaneta Palčeková: Já jsem měla ještě 23.prosince trénink v Praze. Připravujeme se na novou sezónu. Učíme se novou choreografii, tak je to trochu náročnější. Tradice dodržuji. K večeři hezky rybí polévku, bramborový salát a řízek. K Vánocům nesmí chybět ani cukroví, což u nás rozhodně nechybí.

Jaký dárek vám udělal největší radost?

Marek Tvrz: Radost mi samozřejmě udělá každý dárek, který obdržím. Ale největší radost a dárkem pro mě je pevné zdraví moje a mých blízkých. 

Vít Němeček: Největším darem je pro mě vždy to, když se u stolu sejdeme ve štěstí a zdraví.

Pavel Hraba: Dárky jsou celkem tradiční, autíčka, oblečení, spotřebiče, knížky. Nejšťastnější ale jsem, když vidím, že má radost z dárků moje žena Pavla. Je to náš anděl. Mně udělalo největší radost sportovní oblečení pod brankářskou výzbroj a od klubu nové betony. Dárky potřebné, momentálně totiž vrcholí reprezentační příprava na halové ME a MS. Ihned po vánočních dnech jsme s Martinem Seemannem a Tomášem Jahodou absolvovali náročné třídenní soustředění. Do nového roku si máme tedy co přát.

Martina Řepková: Můj dárek byl docela předčasný, ale Macbook byl opravdu nejlepší z nejlepších od rodičů. 

Martin Tvarůžek: Největší radost mám z her do playstationu. Když dostanu nějaký „měkký“ dárek jako slipy nebo ponožky, tak jsem spíš naštvaný, ale z tohohle mám radost. 

Žaneta Palčeková: Dárky jsem dostala různé a mám z nich všech velkou radost. Dostala jsem hodně sportovního oblečení, boty na aerobik. Studuji i sportovní školu, tak sportovní oblečení vážně potřebuji. Největší dárek byl notebook. Prý abych mohla poctivě studovat a dělat úkoly (úsměv).