Rakovnické hráčky sice porazily Slavii Hradec Králové, ale v duelu s pražským celkem Slavií podlehly a trochu mrzely i nevyužité rakovnické šance.

Slavia H. Králové – HC 1972 Rakovník 2:4 (0:1)


Jen po málu šancí na obou stranách bylo k vidění v prvním poločase, pouze R. Váňová měla ve 14. minutě přesnou mušku a rozvlnila síť za zády Šmídové. Hned po přestávce hradecká Walterová po rychlé kombinaci vyrovnala na 1:1 a Rakovník se probudil. Postupně nabral rychlejší tempo, zpřesnil přihrávky a výsledkem byly gólové akce v rozmezí necelých šesti minut. Vedoucí gól vstřelila T. Matoušková, dvě další pojistky přidaly Hudečková a Z. Polcarová. Východočešky pak už jen korigovaly Neplechovou v 37. minutě.

HC 1972 Rakovník – SK Slavia Praha 4:8 (0:4)

Pražanky od začátku duelu tvořily hru a slovenská reprezentantka Šípalová už ve 4. minutě dostala Slavii do vedení, které z dalších šancí podpořily Bížová a Vařeková. I díky tomu, že příležitosti T. Matouškové a Z. Polcarové zůstaly nevyužity, si soupeřky vypracovaly rozhodující poločasový náskok. Po přestávce se pak rozpoutal boj, který okořenilo celkem osm krásných gólů na obou stranách. Na 4:1 snižovala Křikavová, další pokus Kříženecké zastavila tyčka, po přihrávce Hudečkové střílela přesně Z. Polcarová, ale soupeřky i přes vynikající výkon gólmanky B. Matouškové také nelenily.
„V obou zápasech se nám nepodařilo prodat to, co máme nacvičeného z tréninku. V souboji s Hradcem jsem byl spokojený pouze s pětiminutovkou v druhém poločase, se Slavií Praha jsme nechytli první poločas, ten druhý přinesl velmi pěkné akce se zakončením, ale stejně jsme neměli na nymburské palubovce zrovna svůj den,“ hodnotil trenér Radek Ostaš. Přidala se i trenérka Slavie Alena Mejzlíková: „Hráčky chtěly moc vyhrát, byl to pěkný zápas od obou týmů, kéž by takových bylo v extralize více.“

Pořadí Chance extraligy:

1. SK Slavia Praha
2. HC 1972 Rakovník
3. ČKS Vyšehrad
4. Bohemians Praha
5. Slavia H. Králové
6. So. Mnichovice

Sestava HC 1972 Rakovník: B. Matoušková – Kříženecká, V. Matoušková, Škrancová, Váňová, B. Polcarová, Křikavová, Z. Polcarová, Brotánková, T. Matoušková, Hudečková. Trenér Radek Ostaš.