Vynikající a možná nečekanou třetí příčku zaujímají po polovině soutěžního ročníku Mistrovství České republiky starších žáků mladíci HBC Nové Strašecí

„První polovina soutěže pro nás dopadla velice dobře. Jsme na třetím postupovém místě do semifinálové skupiny, když na první dva celky máme jen minimální ztrátu. To je velice dobrá výchozí pozice pro další boje v základní části. Pro naše malé město to znamená veliký úspěch, protože soupeříme s týmy z Kladna, Prahy nebo například Mladé Boleslavi.“

S předváděnou hrou tedy musíte být spokojen.

Naše hra se od předchozích sezon radikálně změnila. Dříve jsme hodně spoléhali na jednoho nebo dva hráče.V letošní sezoně disponujeme vyrovnaným týmem. Snažíme se hrát jednoduchý a přímočarý hokejbal, což se nám celkem daří. Hráči se dokážou vyburcovat a každý zápas dohrávají až do samého konce naplno. S tím jsem samozřejmě velmi spokojený a patří jim za to můj dík.

Kdo z vašich svěřenců nejvíce překvapil, koho byste vyzdvihl, nebo naopak, co vás nejvíce zklamalo?

Musím říci, že mne mile překvapil celý tým, a to svojí bojovností a chutí po vítězství.V dosavadním průběhu sezony mne ale nejvíce zaujaly výkony Jirky Masáka a Štěpána Kroba. Tito dva hráči na sobě zapracovali a je to hodně znát. Masák se pohybuje v předních částech tabulky kanadského bodování a Krob je jednoznačně oporou našich obranných řad. Dalším, koho musím pochválit, je Honza Prokop, jenž je u nás na střídavý start z Rakovníka, a který mezi nás zapadl úžasným způsobem. Neschází mu bojovnost a na to, že je věkově prakticky ještě hráč přípravky, se dokáže prosadit i mezi staršími žáky. Právem mu patří obdiv celého týmu. Samozřejmě nemohu opomenout stálé opory Honzu Čížka a Štěpána Leva, kteří podávají stabilně vynikající výkony. Jediné, co mne zklamalo, je naše defenzivní činnost. V této oblasti máme ještě co vylepšovat.

Prozradíte, jak vypadá zimní příprava?

Na jarní část jsme se začali připravovat hned po novoročních svátcích. Příprava zatím probíhala v tělocvičně formou posilování, strečinku a míčových her.V tomto týdnu začínáme trénovat naplno také venku. Zaměříme se především na obrannou část naší hry.V zimní přípravě nám budou ve značné míře pomáhat také hráči našeho „A“ týmu. Hlavně díky občanskému sdružení Bubakov.net máme na hřišti nové osvětlení a můžeme tak trénovat i v pozdějších hodinách, což umožňuje účast mužů na našich trénincích.

S jakými cíli tedy vstoupíte do odvetných bojů?

Do druhé poloviny sezony máme jasný cíl, a to udržet si dobrou pozici a postoupit do další části soutěže. Bude to hodně těžké. Přední část tabulky je dost vyrovnaná a hodně týmů jistě posílí kádr z řad hokejistů. Pevně ale věřím, že se nám podaří postoupit.