Tři základní skupiny se odehrávaly na novém povrchu umělého hřiště, jedna skupina pak v tělocvičně, což se ukázalo jako velmi výhodné, neboť po celý den volejbalisty venku pronásledoval silný, nárazový vítr s občasnou přeháňkou. Ale jak je známo, volejbalisté na počasí nedají a tak se odehrálo všech 66 zápasů. Celý turnaj rozhodovali profesionální rozhodčí v čele s nestárnoucí ikonou turnaje panem Zdeňkem Kodýtkem, který v téměř 82 letech zvládal všechna utkání s naprostým přehledem.


Po celodenních bojích si semifinále a tudíž boje o medaile nakonec vybojovala družstva LDN Rokycany - CHLUPATÝ KAKTUS Louny a MIMONI - S-PARTA Kralovice. Z první dvojice postoupila do finále LDN Rokycany, ze druhé pak MIMONI. V souboji o třetí místo vyhrál trojnásobný obhájce CHK Louny nad S-PARTou Kralovice. Ve finále si pak LDNka poradila s MIMONI 2:0. Pro týmy, které nepostoupily ze skupin do play-off, byl uspořádán miniturnaj "O pohár vítězů poražených", který z loňska obhájil tým BAMBUCHI Postoloprty. V souboji o nejlepší jesenický tým porazil pořádající KVAK - VOSY 2:0. Každý tým měl zaručených minimálně sedm zápasů. 


Po urputných bojích na hřišti se všichni přemístili do Kulturního domu v Jesenici, kde proběhlo vyhlášení výsledků, byly předány poháry, diplomy i věcné ceny všem týmům a kde poté proběhla zábava s kapelou NEJDEM. Nejlepším hráčem byl zvolen Marek Bebr z LDN Rokycany, nejlepší hráčkou Lucie Zemanová z týmu BUBÁCI Nové Strašecí. Oceněni byli samozřejmě i rozhodčí Zdeněk Kodýtek, Jaroslav Onderčin, Miloslav Hrdlička, Michaela Hrochová a Jan Mertins diplomem s vlastní fotografií a upomínkovým předmětem. "Rád bych rád poděkoval městu Jesenice a ZŠ v Jesenici za významnou podporu, bez které by turnaj mohl jen těžko proběhnout. Taktéž i starostovi města panu Bc. Janu Polákovi, který turnaj ráno zahajoval a večer předával ceny," řekl na závěr organizátor akce Milan Čížek. 

Celkové pořadí: 


 • 1. LDN Rokycany
  2. MIMONI
  3. CHLUPATÝ KAKTUS Louny
  4. S-PARTA Kralovice
  5. OÁZA Janov
  6. STARS Louny
  7. NEMAK Most
  8. SEVER Žatec
  9. PEPÍCI Louny
  10. VÝLETNÍCI 
  11. VéKáVé Vroutek
  12. TJ Čistá
  13. KVAK Jesenice
  14. SOKOLÍCI Olešná
  15. BUBÁCI Nové Strašecí
  16. VOSY Jesenice
  17. BAMBUCHI Postoloprty
  18. RAKAR Rakovník
  19. DUHA Družec