Nakonec jste skončil v absolutním pořadí těsně druhý, jak se vám jelo?
Nejelo se mi úplně nejlépe, ale byl to zajímavý závod, byla i velká konkurence a dvě kola před cílem se jela finanční prémie, pár lidí se nechalo vyhecovat a pak jim nestačily síly do cíle. Já jsem naopak o finanční prémii neusiloval a v cíli jsem byl nakonec druhý, ale svoji kategorii M1 jsem vyhrál, takže spokojenost.

V kritériu jste startoval i vloni, kdy jste zvítězil, byla letos větší konkurence?
Vloni jsem kritérium vyhrál, ale letos to bylo docela náročné, protože konkurence rok od roku narůstá. Určitě byla větší.

Jak hodnotíte samotný závod?
Tento závod je velmi specifický, protože se jede na kostkách a docela z toho brní nohy a navíc v zatáčkách kostkami prorůstá tráva, což není úplně příjemné. Okruh je docela krátký, takže se rychle střídají rovinky se zatáčkou, pro závodníky je to tedy hodně náročné. K tomu jsem některé závodníky dojel o kolo, takže to bylo i docela hektické, někdo za mnou tam měl i kolizi…

Jak se vám jelo před fandícím publikem?
Silniční kritérium je výborné pro diváky, protože z jednoho místa vidí celý závod a neustále povzbuzují, což je super.

Zkoušel jste letos ještě jiné závody?
Jel jsem ještě páteční orientační závod, ale bylo to s kamarády a spíš tak pro zábavu, nejeli jsme to úplně naplno. Je to tip závodů, který se moc často nejezdí, nebo alespoň já ho nejezdím. Je to takové zajímavé zpestření, že to není jenom o výkonu, ale i o orientaci a myslím si, že je to také skvělý závod pro všechny, i pro ty nejslabší, který si objedou pár kontrol, i pro ty nejsilnější, kteří se samozřejmě snaží objet všechny.

Letošní novinkou bylo zavedení čipů, co na to říkáte?
Určitě to bylo jednodušší, dříve se muselo cvakat kleštičkami na papír, nyní stačilo přiložit čip a jelo se zase dál, takže je to pro nás závodníky mnohem příjemnější.

A jak celkově hodnotíte tento ročník?
Z diváckého hlediska to bylo podobné jako vloni, vyšlo i počasí, což je fajn, protože kdyby pršelo třeba v neděli, kdy se jelo na kostkách, bylo by to hodně nebezpečné a i účast by nebylo taková, takže i z tohoto hlediska to bylo super a jsem rád, že celá akce nakonec proběhla, protože se ke mě dostaly nějaké zvěsti o tom, že cyklování letos již nemělo pokračovat, což se naštěstí nestalo a jsem moc rád že to pokračuje i nadále.

Kolikrát už jste se cyklování zúčastnil?
Kolikátý můj ročník to byl si přesně nevzpomínám, ale vždycky, když mi vyjde čas se snažím přijet, pokud tedy nemám nějaký důležitější závod. Navíc je to pro mě prakticky domácí záležitost, protože jsem z Nového Strašecí a myslím si, že je to opravdu výborná akce pro širokou veřejnost, celý víkend jsou na programu různé závody v různých disciplínách, dělají se i výlety, koncerty… Líbí se mi, že trasy začínají na náměstí a celkově tuto akci hodnotím velmi pozitivně.

Takže pokud budete mít čas, zúčastníte se i příští rok…
Určitě, znovu bych chtěl zkusit orientační závod, kritérium, protože jezdím silniční závody a kritérium je tedy pro mě výhoda. Už jsem jel i cross country, ale ještě nikdy jsem si nezkusil padesáti kilometrový maraton, takže pokud mi to příští rok vyjde, rád bych jel i ten.