HBC Nové Strašecí – SK Jungle Fever 7:4 (3:1, 0:1, 4:2)

Derby. Jinak snad nikdo zápas Nového Strašecí s kladenským Junglem nenazývá. Tentokrát však diváci neviděli zápas vyhrocených soubojů ani boj o každý centimetr hřiště. Bylo to způsobené faktem, že Nové Strašecí mělo jisté první místo v tabulce základní části a Jungle, který přijel ve značně oslabené sestavě, měl jistot hned několik. Že nepostoupí do play off, vyhne se baráži a tím pádem byl pro kladenské zápas na Kocourku posledním v sezoně.

Podle toho také zápas vypadal. Nové Strašecí, jakoby ukolébáno jistotou prvního místa, začalo vlažně. Když se dostalo do tempa, zlepšený výkon rychle přinesl i branky. Tu první dal Lev s přispěním hostujícího obránce. Chvíli poté využili domácí přesilovku, což se jim v průběhu zápasu povedlo ještě třikrát. Sýkorovu křížnou přihrávku uklidil do horního rohu branky Čížek. Pak přišel skvělý moment novostrašeckého Petruse. V oslabení tří proti pěti vyhrál v obranném pásmu vhazování, proběhl celé hřiště a dostal domácí tým do vedení 3:0. Nevalné nasazení strašeckého týmu pak mělo za důsledek branku Junglu v poslední minutě první části.

Jakoby si domácí celek nepřipouštěl, že nemůže nevyhrát, což vyústilo v mnoho zbytečných faulů, které dostávali do tempa kladenského soka. Ten dokázal snížit v přesilovce zásluhou důrazného Borkovce a v úvodu třetí třetiny přišel trest z hole Novotného. Bylo vyrovnáno. Naštěstí přispěchal s odpovědí kapitán Ryss za pouhých 38 sekund. Branka na 4:3 jakoby zlomila odpor hostů a Strašecí přidalo rychlé dva góly navrch. Přesilovku využil nejprve Malý a poté Lev. Kladenští dokázali snížit, ale poslední slovo měli ve třetí třetině, kterou poznamenal déšť a krupobití, domácí hráči zásluhou Černého, jenž stanoval konečné skóre na 7:4.

Branky: 4. a 35. Lev (na druhou Kuna), 9. Čížek (Sýkora), 10. Petrus, 32. Ryss (Sýkora), 33. Malý (Douša), 43. Černý (Ryss) – 15. Anis, 24. Borkovec, 32. Novotný, 40. Šíma. Vyloučení: 6:8, navíc Porcal (NS) 10 minut, využití: 4:2, v oslabení: 1:0. Střely na branku: 21:23. Diváci: 144.

Nové Strašecí: Horyna – Malý, Hořava, Husák, Porcal, Douša, Kuna – Sýkora, Ryss, Černý – Lev, Němec, Čížek – Daenemark, Průša, Petrus – Duchoň O., Pechanec, Beznoska. Trenéři: Veselý, Horáček.

Pro některé týmy sezona skončila, pro většinu však začíná. Na řadě je play off, nejatraktivnější část sezony, která určí, zda byl celý ročník úspěšný a jestli honba za dobrým umístněním v základní části měla smysl. Jedno Novému Strašecí nikdo nevezme.

První místo v dlouhodobé části 1. ČNHbL. Na tento ,,hokejbalový Prezidentův pohár“ bude chtít parta z Kocourku navázat právě v play off. Prvním soupeřem, který se jí to bude snažit překazit, bude Třemošná. Západočeši mají Novému Strašecí co vracet. Před dvěma lety, kdy byli Bubáci nováčkem v druhé nejvyšší soutěži, jí vyřadili právě ve čtvrtfinále 3:1 na zápasy. Situace je nyní jiná. Ve prospěch strašeckých hovoří jak vzájemné duely v základní části (6:3 a 9:0!), tak i výhoda domácího prostředí pro první dva zápasy.

Jak ale ukázalo Česká pojišťovna play off hokejové O2 extraligy, vyřazovací část je úplně jiná soutěž, ve které se může stát cokoliv. Potvrdí Nové Strašecí roli favorita a poradí si s Třemošnou? Nebo Západočeši oplatí Bubákům dva roky staré vyřazení? Přijďte se přesvědčit na Kocourek. První dva čtvrtfinálové zápasy se hrají ve Strašecí 10. a 11. dubna. Pak se série stěhuje do Třemošné.