VYBRAT REGION
Zavřít mapu

„Kapy“ se do ringu vrátil po dvaceti letech

Rakovník – Šestý ročník Galavečeru bojových sportů nezačal v pátek přesně v 19 hodin, což už se stalo mimochodem tradicí, která věstí dobrý konec, ale o dvacet minut později. Lidé si prostě ne a ne sednout, takže tato velká sportovní show odstartovala, až když známý moderátor Petr Mendík vysedával na okraji balkónu v rakovnickém KC. Nabitý program otevřel boxerský zápas, těch bylo během celého večera celkem osm. A jelikož se takovéto akce konají během roku dvě, musí být vždy jedna exhibiční a ta druhá ostrá.

12.4.2013 1
SDÍLEJ:

6. ročník Galavečeru bojových sportů - RakovníkFoto: Foto: Deník/Bianka Joglová

Právě v dubnu je řada na pořádnou řežbu. I když některé zápasy nebyly učebnicové a vyprodaný sál neviděl ani krev, o zábavu bylo postaráno. Pořadatelé, TJ TZ Rakovník, dobře odhadli, který zápas bude nejrychlejší a divácky nejatraktivnější a zařadili jej na konec. To se jim opravdu povedlo, protože duel mezi podbořanským Tomášem Procházkou a domácím Vladimírem Benešem měl snad všechno, co u boxu nesmí chybět. Jako každý rok se z těchto osmi zápasů vybral jediný aktér, který předvedl opravdu obdivuhodný výkon a odměnou mu byl pohár města Rakovníka. Však o něj všichni bojovali. Na poličku si ho doma vystaví Jiří Kapoun a opravdu si ho za své dosavadní působení v oddílu TJ TZ, trénování, ale i nečekaně technický výkon zasloužil.

V hledišti byli i tací, kteří byli zvědaví především na ženský box, a proto Radek Červený přichystal hned dva zápasy. První obstaraly profesionálky a druhý patřil české reprezentantce a mistryni ČR Martině Schmoranzové z Rakovníka (žijící v Praze), proti níž vstala domácí Pavlína Kolářová. Ta sklidila potlesk jen za to, že mezi provazy s takovou hvězdou vůbec vlezla. Bohužel po tomto zápase došlo k menšímu nedorozumění. Zápas hodnotili rozhodčí, ale přesto nechal moderátor hlasovat diváky, aby si sami určili, kdo je pro ně vítěz. Bylo to jasné, za svoji odvahu sklidila větší aplaus Pavla, a když byla vyhlášena jako vítězka, její soupeřka opustila ring do zákulisí.

„Martinu určitě chápu v tom, že se naštvala, protože ji nevyhlásili jako vítězku. Koho by to nenaštvalo po tak jasném zápase. Její reakce ale podle mě byla prostě zbytečně přehnaná a vůči mně tak trochu nefér. Všichni moc dobře věděli, komu zápas patřil. Konec konců výsledek zápasu byl jasný už ve chvíli, kdy se rozhodlo, že spolu vůbec boxovat budeme. Ona je úplně na jiném levelu než já. A právě proto se nad to měla povznést a podat mi alespoň ruku. Diváci mi dali výhru za mou odvahu se Martině postavit, za což jim děkuju, ale vítěze to neurčilo," prozradila nám Pavla Kolářová.

„Mě tento Galavečer dost překvapil, kdyby to bylo dopředu domluvené, neřekla bych ani slovo, ale toto se mi nelíbilo, nebylo to fér ke mně. Tak jsem zareagovala tak, jak jsem uznala za správné. Kvůli špatné komunikaci a chování už takové akce nebudu opakovat, a to je mi líto," dodala Martina.
Tahle menší kaňka nikomu ale večer nemohla zkazit, protože mnoho, mnoho dalších vystoupení bralo dech.

„Největší obavy jsem měl z toho, jak dopadne vystoupení musada, protože Honzovi Ducárovi vypadl parťák. A kdo ho nahradil? No samozřejmě já. Nakonec to dopadlo celkem slušně a hlavní je, že jsem přežil (smích)," doplňuje Radek Červený, který vzal záskok opravdu svědomitě a nikdo by ani nepoznal, že se prvky k vystoupení učil teprve dvě hodiny před samotným zahájením.

Nakonec musado sklidilo velký ohlas, ostatně stejně jako před pár lety, když jej diváci viděli v provedení bratrů Ducárů vůbec poprvé a oči jim lezly z důlků. Během večera museli někteří zakrývat obličej nebo tajit dech ještě jednou, a to když kouzelník Jan Vaidiš propichoval své asistentce krk. Nejčerstvější kouzlo z jeho sbírky si schoval Honza právě na tento večer a nemělo chybu, stejně jako čísla následující, při nichž např. nechal hubenou blondýnku zmizet v kouzelné bedně.

A najednou v ní zase byla… Prostě úžasné. Zkrátka nepřišli ani ti, kteří se rádi mydlí hlava, ruce, nohy, protože když na pódium vlezl chlap jako hora Alexandr Cverna, bylo jasné, co přijde. Ukázka MMA o sobě dala taky hodně vědět. Úplnou novinkou bylo vystoupení tameshiwari v podání Karla Kaňky. Pro laiky to bylo to klasické přerážení tvárnicových desek a povedlo se. Žádná deska nezůstala celá. Tento učitel ještě na začátku večera předal certifikát Radkovi Červenému za absolvování semináře a také si připravil malé překvapení. Přivezl další ocenění, které věnoval Radkovi osobně za jeho práci a další patřilo klubu za podporování a pořádání takovýchto akcí, které sám Karel Kaňka bezesporu ocenil.

Představil se i Stanislav Řezáč, který vystoupil se svým mečem. Vše dělá tak na plno, že kdysi už přišel o oko a prořízl si několikrát ruku. Kromě písniček, kterou si každý boxer vybral na svůj nástup, zazněla v sále dvakrát naživo Andrea Strnadová, která má opravdu krásnou barvu hlasu, což ukázala ve dvou provedeních, v pomalé i rychlejší písničce. Dobrá hudba byla základním kamenem i pro taneční vystoupení.

Postupně se představila děvčata z Profi fitness Millenium, Power Cheers a medailové aerobičky z klubu Angels. Pro nové zájemce o ženský box řekla pár slov o svém klubu a možnosti se přidat trenérka  Eva Líšková, která připravuje na české i mezinárodní šampionáty ty nejlepší boxerky u nás. Nechyběla ukázka thai boxu a také se slavily dvoje narozeniny. Pavla Charvátová, která se nyní budě nově starat o zákulisní věci (shánění lidí k předání cen, hostů atd.), předala dort jedné tanečnici z Power Cheers Kamile Čihákové a sama nečekala, že i ona dostane malý dárek, protože shodou okolností slavila taky. V úplném závěru se slosovaly vstupenky.

Skoro čtyři hodiny měli příznivci sportovně-kulturní akce o zábavu postaráno a určitě se nenudili.
Teď už se mohou všichni těšit zase na listopadovou exhibici Boxeři dětem.

Čekal Jirka Kapoun, že vyhraje pohár města?

„Že dostanu pohár města Rakovníka, jsem určitě nečekal. Myslím, že to bylo spíš proto, jakou máme tady na boxu partu, že trénuji a pomáhám tu. V ringu jsem stál naposledy zhruba před dvaceti lety a málokdo asi čekal, že mě v pátek mezi provazy uvidí. Musím říct, že diváci byli skvělí, atmosféra neměla chybu. Pohár jsem si doma vystavil a mám z něj radost. Poděkování patří Radkovi Červenému a jeho rodině za to, co pro místní lidi dělá."

Jak hodnotí akci pořadatel Radek Červený?

"Opět jsem toho ze zákulisí moc neviděl, ale myslím si, že to bylo pro diváky dlouhé. Chtěl jsem jim ukázat od všeho trošku a tím se to protáhlo, snad se na mne za to nezlobí. Zápasy jsem se snažil namíchat, snad byly kvalitní. Na další akci Boxeři dětem se pokusím, aby byl večer kratší a měl úplně jiný spád, už mám něco vymyšlené, snad to klapne. Měli jsme tu spoustu novinek, snad si přišli na své všichni. Chci poděkovat všem, kteří mi pomohli s přípravou, stavěním ringu, a vystupujícím za dobré výkony. Pro mě je nejdůležitější to, že lidé stále na mé akce chodí a to mě nabíjí, takže největší dík patří lidem, divákům! Kdyby měl někdo nějaký nápad, nebo chtěl v listopadu v KC vystoupit, ať se určitě ozve, jsem pro každou změnu, zpestření, rád každého uvedu, určitě se domluvíme. Děkuji též sponzorům za finanční i materiální podporu a také Ivovi Trešlovi za to, že dělal nejen trenéra, ale i lékařský dozor."

Jeden z nejlepších zápasů předvedl Vláďa Beneš

„Na toto utkání jsem trénoval skoro šestkrát v týdnu. V ringu jsem stál naposledy před sedmi lety a nechtěl jsem doma udělat ostudu. Předsevzetí bylo tady v Rakovníku vyhrát a pokusit se nechat tam vše. Z poloviny se to naplnilo. Vyhrál jsem, ale myslím, že je ve mně víc, ve třetím kole už mi docházel dech a úplně podle mých představ to nebylo. Rozhodně se chci do ringu brzy zase vrátit, ale musím na sobě makat. Čeká mě větší dřina než teď. Jinak abych se vrátil ke galavečeru, moc se mi líbila atmosféra, děkuji rodině i kamarádům, kteří mě přišli povzbudit, byl jsem strašně nervózní. Musím poděkovat Radkovi za možnost tady boxovat a taky Tomášovi, že mi byl dobrým soupeřem."

Autor: Bianka Joglová

12.4.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 26 000 Kč

Učitelé na 2. stupni základních škol Učitel/ka TV, znalost Aj vítána. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26000 kč, mzda max. 27000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Do pracovního poměru přijmeme učitele 2. stupně - aprobace TĚLESNÁ VÝCHOVA, znalost Aj vítána. Požadujeme vysokoškolské magisterské studium dle §9 ods.2 zákona č. 563/2014 Sb. O pedagogických pracovnících v platném znění. Nabízíme plný úvazek, perspektivu, tvůrčí pedagogický kolektiv, pružnou pracovní dobu dle rozvrhu vyučování., Nabízíme: závodní stravování, penzijní připojištění., V případě zájmu zašlete strukturovaný životopis na email: zskounov@iol.cz nebo volejte na tel. č. 313578888. Pracoviště: Základní škola a mateřská škola kounov, okres rakovník, 270 06 Kounov u Rakovníka. Informace: Zdeňka Mixová, +420 313 578 888.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 18 810 Kč

Sociální pracovníci specialisté v oblasti veřejné správy Vrchní referent/rada - sociální pracovník v Oddělení hmotné nouze. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 18810 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Generální ředitelka Úřadu práce České republiky, jako služební orgán, příslušný podle § 10 odst. 1 písm. f) zákona č. 234/2014 Sb., o státní službě (dále jen "zákon"), vyhlašuje výběrové řízení na služební místo: vrchní referent/rada - sociální pracovník v Oddělení hmotné nouze Kontaktního pracoviště v Rakovníku Krajské pobočky ÚP ČR v Příbrami, ID 11109581, , v oborech služby "Nepojistné sociální dávkové systémy" a "Sociální služby a sociální práce". Služba na tomto služebním místě bude vykonávána ve služebním poměru na dobu neurčitou. Předpokládaným dnem nástupu na služební místo je 15. července 2018., Služební místo je zařazeno podle Přílohy č. 1 k zákonu o státní službě do 10. platové třídy., Vzdělání: vyšší odborné vzdělání v oborech vzdělání zaměřených na sociální práci, a sociální pedagogiku, sociální a humanitární práci, sociální práci, sociálně právní činnost, charitní a sociální činnost, nebo vysokoškolské vzdělání zaměřené na sociální práci, sociální politiku, sociální pedagogiku, sociální péči, sociální patologii, právo nebo speciální pedagogiku., Náplň práce: provádění cíleného sociálního šetření u osob nacházejících se v nepříznivé sociální situaci, analýz této situace a poskytování navazujícího sociálního poradenství k jejímu řešení., Kontakt: tel. 950157300 nebo e-mailem jitka.ledvinova@ra.mpsv.cz, , Posuzovány budou žádosti o přijetí do služebního poměru a zařazení na služební místo nebo žádosti o zařazení na služební místo podané ve lhůtě do 28. května 2018., , Více informací na stránkách http://portal.mpsv.cz/web/upcr-kariera. Pracoviště: Úřad práce čr - kontaktní pracoviště rakovník, nábř. T. G. Masaryka, č.p. 2473, 269 01 Rakovník 1. Informace: Jitka Ledvinová, +420 950 157 300.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Asistenti učitelů 6 100 Kč

Asistenti pedagogů Asistent/ka pedagoga MŠ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 6100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Ukončené vzdělání - kurz pro Asistenty pedagoga. Asistent pedagoga v MŠ., Nabízíme: závodní stravování, malý rodinný kolektiv, případný příplatek na dopravu., Kontakt: e-mailem zsslebce@iol.cz/honzahula@seznam.cz nebo tel. 313550143/728747416. Pracoviště: Základní škola a mateřská škola slabce, okres rakovník, 270 41 Slabce. Informace: Jan Hůla, +420 313 550 143,728 747 416.

Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 12 200 Kč

Pomocní pracovníci ve výrobě Pomocný dělník/dělnice ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Možnost zajištění ubytování., Kontakt: tel. 602550660 nebo e-mailem vafservice@email.cz. Pracoviště: Vaf logistics service s.r.o. - pivovar krušovice, U Pivovaru, č.p. 1, 270 53 Krušovice. Informace: František Vágner, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Firma Froněk vyvinula s akademiky z ČVUT unikátní asfaltovou směs

Ilustrační foto

Havárie motorky půjde před soud. Chyběla helma, navíc byl alkohol

Neschválený prodej zmrzliny hygienici okamžitě ukončili

Střední Čechy - Vyhovět zájmu spotřebitelů není tak jednoduché, jak by se na první pohled zdálo, pokud se poptávka týká nebaleného zboží potravinářského charakteru. 

Čeští stíhači si z mezinárodního cvičení NATO Tiger Meet 2018 odnášejí 3. místo

Čáslav /FOTOGALERIE/ - V uplynulých dnech skončilo mezinárodní cvičení NATO Tiger Meet 2018 v polské Poznani. Čáslavská základna se prestižního cvičení účastnila se 4 letouny JAS-39 Gripen, piloti během dvou týdnů absolvovali 47 letů a ve vzduchu strávili více než 54 hodin.

Divadelní schody plné vody a mistři z Karviné a temný mok Ostravy: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 24. až 25. května 2018.

Spalničkami nově onemocněla čtveřice dospělých

Střední Čechy – Čtyři noví pacienti během uplynulého týdne! K neradostnému zjištění dospěli v pátek středočeští hygienici, kteří mapují výskyt onemocnění spalničkami. Zatímco před týdnem evidovali v kraji rovné dvě desítky nemocných, nyní už je potvrzených případů 24. Nově onemocněli čtyři dospělí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT