VYBRAT REGION
Zavřít mapu

„Kapy“ se do ringu vrátil po dvaceti letech

Rakovník – Šestý ročník Galavečeru bojových sportů nezačal v pátek přesně v 19 hodin, což už se stalo mimochodem tradicí, která věstí dobrý konec, ale o dvacet minut později. Lidé si prostě ne a ne sednout, takže tato velká sportovní show odstartovala, až když známý moderátor Petr Mendík vysedával na okraji balkónu v rakovnickém KC. Nabitý program otevřel boxerský zápas, těch bylo během celého večera celkem osm. A jelikož se takovéto akce konají během roku dvě, musí být vždy jedna exhibiční a ta druhá ostrá.

12.4.2013 1
SDÍLEJ:

6. ročník Galavečeru bojových sportů - RakovníkFoto: Foto: Deník/Bianka Joglová

Právě v dubnu je řada na pořádnou řežbu. I když některé zápasy nebyly učebnicové a vyprodaný sál neviděl ani krev, o zábavu bylo postaráno. Pořadatelé, TJ TZ Rakovník, dobře odhadli, který zápas bude nejrychlejší a divácky nejatraktivnější a zařadili jej na konec. To se jim opravdu povedlo, protože duel mezi podbořanským Tomášem Procházkou a domácím Vladimírem Benešem měl snad všechno, co u boxu nesmí chybět. Jako každý rok se z těchto osmi zápasů vybral jediný aktér, který předvedl opravdu obdivuhodný výkon a odměnou mu byl pohár města Rakovníka. Však o něj všichni bojovali. Na poličku si ho doma vystaví Jiří Kapoun a opravdu si ho za své dosavadní působení v oddílu TJ TZ, trénování, ale i nečekaně technický výkon zasloužil.

V hledišti byli i tací, kteří byli zvědaví především na ženský box, a proto Radek Červený přichystal hned dva zápasy. První obstaraly profesionálky a druhý patřil české reprezentantce a mistryni ČR Martině Schmoranzové z Rakovníka (žijící v Praze), proti níž vstala domácí Pavlína Kolářová. Ta sklidila potlesk jen za to, že mezi provazy s takovou hvězdou vůbec vlezla. Bohužel po tomto zápase došlo k menšímu nedorozumění. Zápas hodnotili rozhodčí, ale přesto nechal moderátor hlasovat diváky, aby si sami určili, kdo je pro ně vítěz. Bylo to jasné, za svoji odvahu sklidila větší aplaus Pavla, a když byla vyhlášena jako vítězka, její soupeřka opustila ring do zákulisí.

„Martinu určitě chápu v tom, že se naštvala, protože ji nevyhlásili jako vítězku. Koho by to nenaštvalo po tak jasném zápase. Její reakce ale podle mě byla prostě zbytečně přehnaná a vůči mně tak trochu nefér. Všichni moc dobře věděli, komu zápas patřil. Konec konců výsledek zápasu byl jasný už ve chvíli, kdy se rozhodlo, že spolu vůbec boxovat budeme. Ona je úplně na jiném levelu než já. A právě proto se nad to měla povznést a podat mi alespoň ruku. Diváci mi dali výhru za mou odvahu se Martině postavit, za což jim děkuju, ale vítěze to neurčilo," prozradila nám Pavla Kolářová.

„Mě tento Galavečer dost překvapil, kdyby to bylo dopředu domluvené, neřekla bych ani slovo, ale toto se mi nelíbilo, nebylo to fér ke mně. Tak jsem zareagovala tak, jak jsem uznala za správné. Kvůli špatné komunikaci a chování už takové akce nebudu opakovat, a to je mi líto," dodala Martina.
Tahle menší kaňka nikomu ale večer nemohla zkazit, protože mnoho, mnoho dalších vystoupení bralo dech.

„Největší obavy jsem měl z toho, jak dopadne vystoupení musada, protože Honzovi Ducárovi vypadl parťák. A kdo ho nahradil? No samozřejmě já. Nakonec to dopadlo celkem slušně a hlavní je, že jsem přežil (smích)," doplňuje Radek Červený, který vzal záskok opravdu svědomitě a nikdo by ani nepoznal, že se prvky k vystoupení učil teprve dvě hodiny před samotným zahájením.

Nakonec musado sklidilo velký ohlas, ostatně stejně jako před pár lety, když jej diváci viděli v provedení bratrů Ducárů vůbec poprvé a oči jim lezly z důlků. Během večera museli někteří zakrývat obličej nebo tajit dech ještě jednou, a to když kouzelník Jan Vaidiš propichoval své asistentce krk. Nejčerstvější kouzlo z jeho sbírky si schoval Honza právě na tento večer a nemělo chybu, stejně jako čísla následující, při nichž např. nechal hubenou blondýnku zmizet v kouzelné bedně.

A najednou v ní zase byla… Prostě úžasné. Zkrátka nepřišli ani ti, kteří se rádi mydlí hlava, ruce, nohy, protože když na pódium vlezl chlap jako hora Alexandr Cverna, bylo jasné, co přijde. Ukázka MMA o sobě dala taky hodně vědět. Úplnou novinkou bylo vystoupení tameshiwari v podání Karla Kaňky. Pro laiky to bylo to klasické přerážení tvárnicových desek a povedlo se. Žádná deska nezůstala celá. Tento učitel ještě na začátku večera předal certifikát Radkovi Červenému za absolvování semináře a také si připravil malé překvapení. Přivezl další ocenění, které věnoval Radkovi osobně za jeho práci a další patřilo klubu za podporování a pořádání takovýchto akcí, které sám Karel Kaňka bezesporu ocenil.

Představil se i Stanislav Řezáč, který vystoupil se svým mečem. Vše dělá tak na plno, že kdysi už přišel o oko a prořízl si několikrát ruku. Kromě písniček, kterou si každý boxer vybral na svůj nástup, zazněla v sále dvakrát naživo Andrea Strnadová, která má opravdu krásnou barvu hlasu, což ukázala ve dvou provedeních, v pomalé i rychlejší písničce. Dobrá hudba byla základním kamenem i pro taneční vystoupení.

Postupně se představila děvčata z Profi fitness Millenium, Power Cheers a medailové aerobičky z klubu Angels. Pro nové zájemce o ženský box řekla pár slov o svém klubu a možnosti se přidat trenérka  Eva Líšková, která připravuje na české i mezinárodní šampionáty ty nejlepší boxerky u nás. Nechyběla ukázka thai boxu a také se slavily dvoje narozeniny. Pavla Charvátová, která se nyní budě nově starat o zákulisní věci (shánění lidí k předání cen, hostů atd.), předala dort jedné tanečnici z Power Cheers Kamile Čihákové a sama nečekala, že i ona dostane malý dárek, protože shodou okolností slavila taky. V úplném závěru se slosovaly vstupenky.

Skoro čtyři hodiny měli příznivci sportovně-kulturní akce o zábavu postaráno a určitě se nenudili.
Teď už se mohou všichni těšit zase na listopadovou exhibici Boxeři dětem.

Čekal Jirka Kapoun, že vyhraje pohár města?

„Že dostanu pohár města Rakovníka, jsem určitě nečekal. Myslím, že to bylo spíš proto, jakou máme tady na boxu partu, že trénuji a pomáhám tu. V ringu jsem stál naposledy zhruba před dvaceti lety a málokdo asi čekal, že mě v pátek mezi provazy uvidí. Musím říct, že diváci byli skvělí, atmosféra neměla chybu. Pohár jsem si doma vystavil a mám z něj radost. Poděkování patří Radkovi Červenému a jeho rodině za to, co pro místní lidi dělá."

Jak hodnotí akci pořadatel Radek Červený?

"Opět jsem toho ze zákulisí moc neviděl, ale myslím si, že to bylo pro diváky dlouhé. Chtěl jsem jim ukázat od všeho trošku a tím se to protáhlo, snad se na mne za to nezlobí. Zápasy jsem se snažil namíchat, snad byly kvalitní. Na další akci Boxeři dětem se pokusím, aby byl večer kratší a měl úplně jiný spád, už mám něco vymyšlené, snad to klapne. Měli jsme tu spoustu novinek, snad si přišli na své všichni. Chci poděkovat všem, kteří mi pomohli s přípravou, stavěním ringu, a vystupujícím za dobré výkony. Pro mě je nejdůležitější to, že lidé stále na mé akce chodí a to mě nabíjí, takže největší dík patří lidem, divákům! Kdyby měl někdo nějaký nápad, nebo chtěl v listopadu v KC vystoupit, ať se určitě ozve, jsem pro každou změnu, zpestření, rád každého uvedu, určitě se domluvíme. Děkuji též sponzorům za finanční i materiální podporu a také Ivovi Trešlovi za to, že dělal nejen trenéra, ale i lékařský dozor."

Jeden z nejlepších zápasů předvedl Vláďa Beneš

„Na toto utkání jsem trénoval skoro šestkrát v týdnu. V ringu jsem stál naposledy před sedmi lety a nechtěl jsem doma udělat ostudu. Předsevzetí bylo tady v Rakovníku vyhrát a pokusit se nechat tam vše. Z poloviny se to naplnilo. Vyhrál jsem, ale myslím, že je ve mně víc, ve třetím kole už mi docházel dech a úplně podle mých představ to nebylo. Rozhodně se chci do ringu brzy zase vrátit, ale musím na sobě makat. Čeká mě větší dřina než teď. Jinak abych se vrátil ke galavečeru, moc se mi líbila atmosféra, děkuji rodině i kamarádům, kteří mě přišli povzbudit, byl jsem strašně nervózní. Musím poděkovat Radkovi za možnost tady boxovat a taky Tomášovi, že mi byl dobrým soupeřem."

Autor: Bianka Joglová

12.4.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 20 000 Kč Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel Řidič/ka nákladního automobilu sk. C. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: řidičský průkaz sk. C + profesní průkaz, fyzická zdatnost - rozvoz piva, časová flexibilita, bezúhonost., Možnost rozšíření řidičského průkazu o skupinu E., Způsob 1. kontaktu se zaměstnavatelem: e-mailem autodoprava.skoupy@seznam.cz nebo tel. 606225298.. Pracoviště: Petr skoupý, 270 06 Kounov u Rakovníka. Informace: Markéta Skoupá, +420 606 225 298. Zdravotnictví - Zdravotnictví Optometrista 20 000 Kč Optometristé optometrista/optometristka. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Rakovník, Tyršova 238, Pracovní poměr na dobu neurčitou., Hledáme odborně vzdělaného optometristu na plný nebo částečný úvazek do provozoven DR.OPTIK., Nástup možný ihned, plat 20.000 Kč hrubého plus 5.000 Kč pohyblivá složka. Služební vůz CITI go k dopravě do zaměstnání, služební telefon. Náborový příspěvek 20.000 Kč, stravenky. , Při úspěšném plnění úkolů další odměny dle bonusového programu. Další bonus je celoživotní úrazová pojistka placená zaměstnavatelem. Po odpracování několika let důchodové připojištění. , Samostatným bonusem jsou celoroční odměny až ve výši třináctého platu., Příspěvky na vzdělávací kurzy při sbírání kreditů., Pravidelné dvoudenní školení dvakrát do roka placené zaměstnavatelem, Způsob 1. kontaktu se zaměstnavatelem: pí. Radka Kubásková e-mail: radka.kubaskova@gmail.com. Pracoviště: Dr. optik s.r.o. - pracoviště, Tyršova, č.p. 238, 269 01 Rakovník 1. Informace: Radka Kubásková, . Výroba - Výroba Mechanici a opraváři osobních automobilů 15 000 Kč Mechanici a opraváři motorových vozidel Opravář motorových vozidel. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Krupá, Požadavky: vyučení v některém z oborů autoklempíř, automechanik, popř. opravář zemědělských strojů, autoelektrikář, autolakýrník nebo praxe v oboru podmínkou. Nástup možný ihned, možnost plného nebo zkráceného úvazku dle dohody, možnost ubytování. , Způsob 1. kontaktu se zaměstnavatelem: p. Pavel Roubík 739 022 888, posílat životopisy na e-mail: autoservis@autoplace.cz., Více info na www.autoplace.cz. Pracoviště: Rakovnická obchodní společnost, s.r.o. - provozovna, 270 09 Krupá. Informace: Pavel Roubík, +420 739 022 888. Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 150 Kč Stavební a provozní elektrikáři Elektrikář. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 150 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: okres Rakovník, Praha., Jedná se o údržbářské práce., Požadavky: vyučení v oboru, praxe v oboru vítána, ŘP sk. B, §6 vyhl. 50. Doprava dle dohody., Způsob 1. kontaktu se zaměstnavatelem: telefonicky 739 732 126 od 8,00 do 18,00 hod. p. Ivan Vašina.. Pracoviště: Ivan vašina - pracoviště, 270 01 Kněževes u Rakovníka. Informace: Ivan Vašina, +420 739 732 126.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Utkání fotbalového okresního přeboru Zavidov B - Kolešovice (v černém) vyhráli domácí jasně 6:1.
74

Okresní přebor: V čele je nováček soutěže, poslední Kolešovice nemají ani bod

Ilustrační foto

Švelch: Rozhodla kvalita útočných hráčů a kvalita v šestnáctce

Lány těsné vedení neudržely

Vinařice – V oslabené sestavě jeli fotbalisté Lán k poslednímu zápasu podzimní části sezony krajské I.A třídy do Vinařic. Na jejich výkonu to bylo znát a u soupeře těsně prohráli.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT