Právě v dubnu je řada na pořádnou řežbu. I když některé zápasy nebyly učebnicové a vyprodaný sál neviděl ani krev, o zábavu bylo postaráno. Pořadatelé, TJ TZ Rakovník, dobře odhadli, který zápas bude nejrychlejší a divácky nejatraktivnější a zařadili jej na konec. To se jim opravdu povedlo, protože duel mezi podbořanským Tomášem Procházkou a domácím Vladimírem Benešem měl snad všechno, co u boxu nesmí chybět. Jako každý rok se z těchto osmi zápasů vybral jediný aktér, který předvedl opravdu obdivuhodný výkon a odměnou mu byl pohár města Rakovníka. Však o něj všichni bojovali. Na poličku si ho doma vystaví Jiří Kapoun a opravdu si ho za své dosavadní působení v oddílu TJ TZ, trénování, ale i nečekaně technický výkon zasloužil.

V hledišti byli i tací, kteří byli zvědaví především na ženský box, a proto Radek Červený přichystal hned dva zápasy. První obstaraly profesionálky a druhý patřil české reprezentantce a mistryni ČR Martině Schmoranzové z Rakovníka (žijící v Praze), proti níž vstala domácí Pavlína Kolářová. Ta sklidila potlesk jen za to, že mezi provazy s takovou hvězdou vůbec vlezla. Bohužel po tomto zápase došlo k menšímu nedorozumění. Zápas hodnotili rozhodčí, ale přesto nechal moderátor hlasovat diváky, aby si sami určili, kdo je pro ně vítěz. Bylo to jasné, za svoji odvahu sklidila větší aplaus Pavla, a když byla vyhlášena jako vítězka, její soupeřka opustila ring do zákulisí.

„Martinu určitě chápu v tom, že se naštvala, protože ji nevyhlásili jako vítězku. Koho by to nenaštvalo po tak jasném zápase. Její reakce ale podle mě byla prostě zbytečně přehnaná a vůči mně tak trochu nefér. Všichni moc dobře věděli, komu zápas patřil. Konec konců výsledek zápasu byl jasný už ve chvíli, kdy se rozhodlo, že spolu vůbec boxovat budeme. Ona je úplně na jiném levelu než já. A právě proto se nad to měla povznést a podat mi alespoň ruku. Diváci mi dali výhru za mou odvahu se Martině postavit, za což jim děkuju, ale vítěze to neurčilo," prozradila nám Pavla Kolářová.

„Mě tento Galavečer dost překvapil, kdyby to bylo dopředu domluvené, neřekla bych ani slovo, ale toto se mi nelíbilo, nebylo to fér ke mně. Tak jsem zareagovala tak, jak jsem uznala za správné. Kvůli špatné komunikaci a chování už takové akce nebudu opakovat, a to je mi líto," dodala Martina.
Tahle menší kaňka nikomu ale večer nemohla zkazit, protože mnoho, mnoho dalších vystoupení bralo dech.

„Největší obavy jsem měl z toho, jak dopadne vystoupení musada, protože Honzovi Ducárovi vypadl parťák. A kdo ho nahradil? No samozřejmě já. Nakonec to dopadlo celkem slušně a hlavní je, že jsem přežil (smích)," doplňuje Radek Červený, který vzal záskok opravdu svědomitě a nikdo by ani nepoznal, že se prvky k vystoupení učil teprve dvě hodiny před samotným zahájením.

Nakonec musado sklidilo velký ohlas, ostatně stejně jako před pár lety, když jej diváci viděli v provedení bratrů Ducárů vůbec poprvé a oči jim lezly z důlků. Během večera museli někteří zakrývat obličej nebo tajit dech ještě jednou, a to když kouzelník Jan Vaidiš propichoval své asistentce krk. Nejčerstvější kouzlo z jeho sbírky si schoval Honza právě na tento večer a nemělo chybu, stejně jako čísla následující, při nichž např. nechal hubenou blondýnku zmizet v kouzelné bedně.

A najednou v ní zase byla… Prostě úžasné. Zkrátka nepřišli ani ti, kteří se rádi mydlí hlava, ruce, nohy, protože když na pódium vlezl chlap jako hora Alexandr Cverna, bylo jasné, co přijde. Ukázka MMA o sobě dala taky hodně vědět. Úplnou novinkou bylo vystoupení tameshiwari v podání Karla Kaňky. Pro laiky to bylo to klasické přerážení tvárnicových desek a povedlo se. Žádná deska nezůstala celá. Tento učitel ještě na začátku večera předal certifikát Radkovi Červenému za absolvování semináře a také si připravil malé překvapení. Přivezl další ocenění, které věnoval Radkovi osobně za jeho práci a další patřilo klubu za podporování a pořádání takovýchto akcí, které sám Karel Kaňka bezesporu ocenil.

Představil se i Stanislav Řezáč, který vystoupil se svým mečem. Vše dělá tak na plno, že kdysi už přišel o oko a prořízl si několikrát ruku. Kromě písniček, kterou si každý boxer vybral na svůj nástup, zazněla v sále dvakrát naživo Andrea Strnadová, která má opravdu krásnou barvu hlasu, což ukázala ve dvou provedeních, v pomalé i rychlejší písničce. Dobrá hudba byla základním kamenem i pro taneční vystoupení.

Postupně se představila děvčata z Profi fitness Millenium, Power Cheers a medailové aerobičky z klubu Angels. Pro nové zájemce o ženský box řekla pár slov o svém klubu a možnosti se přidat trenérka  Eva Líšková, která připravuje na české i mezinárodní šampionáty ty nejlepší boxerky u nás. Nechyběla ukázka thai boxu a také se slavily dvoje narozeniny. Pavla Charvátová, která se nyní budě nově starat o zákulisní věci (shánění lidí k předání cen, hostů atd.), předala dort jedné tanečnici z Power Cheers Kamile Čihákové a sama nečekala, že i ona dostane malý dárek, protože shodou okolností slavila taky. V úplném závěru se slosovaly vstupenky.

Skoro čtyři hodiny měli příznivci sportovně-kulturní akce o zábavu postaráno a určitě se nenudili.
Teď už se mohou všichni těšit zase na listopadovou exhibici Boxeři dětem.

Čekal Jirka Kapoun, že vyhraje pohár města?

„Že dostanu pohár města Rakovníka, jsem určitě nečekal. Myslím, že to bylo spíš proto, jakou máme tady na boxu partu, že trénuji a pomáhám tu. V ringu jsem stál naposledy zhruba před dvaceti lety a málokdo asi čekal, že mě v pátek mezi provazy uvidí. Musím říct, že diváci byli skvělí, atmosféra neměla chybu. Pohár jsem si doma vystavil a mám z něj radost. Poděkování patří Radkovi Červenému a jeho rodině za to, co pro místní lidi dělá."

Jak hodnotí akci pořadatel Radek Červený?

"Opět jsem toho ze zákulisí moc neviděl, ale myslím si, že to bylo pro diváky dlouhé. Chtěl jsem jim ukázat od všeho trošku a tím se to protáhlo, snad se na mne za to nezlobí. Zápasy jsem se snažil namíchat, snad byly kvalitní. Na další akci Boxeři dětem se pokusím, aby byl večer kratší a měl úplně jiný spád, už mám něco vymyšlené, snad to klapne. Měli jsme tu spoustu novinek, snad si přišli na své všichni. Chci poděkovat všem, kteří mi pomohli s přípravou, stavěním ringu, a vystupujícím za dobré výkony. Pro mě je nejdůležitější to, že lidé stále na mé akce chodí a to mě nabíjí, takže největší dík patří lidem, divákům! Kdyby měl někdo nějaký nápad, nebo chtěl v listopadu v KC vystoupit, ať se určitě ozve, jsem pro každou změnu, zpestření, rád každého uvedu, určitě se domluvíme. Děkuji též sponzorům za finanční i materiální podporu a také Ivovi Trešlovi za to, že dělal nejen trenéra, ale i lékařský dozor."

Jeden z nejlepších zápasů předvedl Vláďa Beneš

„Na toto utkání jsem trénoval skoro šestkrát v týdnu. V ringu jsem stál naposledy před sedmi lety a nechtěl jsem doma udělat ostudu. Předsevzetí bylo tady v Rakovníku vyhrát a pokusit se nechat tam vše. Z poloviny se to naplnilo. Vyhrál jsem, ale myslím, že je ve mně víc, ve třetím kole už mi docházel dech a úplně podle mých představ to nebylo. Rozhodně se chci do ringu brzy zase vrátit, ale musím na sobě makat. Čeká mě větší dřina než teď. Jinak abych se vrátil ke galavečeru, moc se mi líbila atmosféra, děkuji rodině i kamarádům, kteří mě přišli povzbudit, byl jsem strašně nervózní. Musím poděkovat Radkovi za možnost tady boxovat a taky Tomášovi, že mi byl dobrým soupeřem."