Letošní 17. ročník byl rekordní jak pro pořadatele, co se týče počtu startujících klubů a závodníků, tak i pro „Ippon“, co se týče počtu vybojovaných medailí ze všech dosavadních startů na tomto náročném turnaji.

Naši karatisté se připojili k rekordnímu počtu 375 závodníků ze 49 klubů ČR a Slovenska. V opravdu těžkých bojích (které se vzhledem k tradicím a konkurenci očekávaly) se „Ippoňáci“ nenechali od medailí odstrčit ani tentokrát a domů si odvezli dvakrát stříbro a pětkrát bronz.
Umístění závodníků Ipponu:

Kata družstva žáci: 3. místo družstvo ve složení: Jakub Beneš, Jaroslav Kryštůfek a Jan Jiras. Zápas Dorostenci do 70 kg: 3. místo Rostislav Podlaha. Do 60 kg: 2. místo Tomáš Podoljak. Zápas mladší žáci nad 41 kg: 3. místo Filip Pospíšil, 3. místo Albert Dosedla. Zápas starší žáci do 60 kg: 2. místo Tomáš Lála, do 40 kg: 3. místo Jakub Beneš.

V bojích o bronzové medaile podlehli ve svých kategoriích: Družstvo kata žákyně: Gartnerová Anna, Pidrmanová Magda a Cholevová Lenka a dále v kategorii zápasu: Jiras Jan, Pospíšil Viktor, Lenka Cholevová a Anna Gartnerová podlehli svým soupeřkám a soupeřům a skončili na smolném čtvrtém místě.

„Medailistům gratulujeme a všem našim závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci klubu,“ poděkovali svým svěřencům trenéři klubu František a Kristina Kopuncovi.

KRISTINA A FRANTIŠEK KOPUNCOVI