Turnaj už v základních skupinách přinesl řadu zajímavých duelů i překvapivých výsledků. K největším patřila výhra FC Imperialisti nad Ústím 3:2, hladké vítězství Chomutova nad Morgenem United 4:0, nečekala se ani porážka Zavidova, jehož dres oblékl hráč Nového Strašecí M. Havel i další známí fotbalisté, od Fotbalové holoty 2:3.

Ve čtvrtfinále Chomutov zdolal Český lev Kotěhůlky těsně 3:2, FC Warriors Praha prohrál s Morgenem United 2:5, FC Bubeníci porazil Fotbalovou holotu 3:0 a Alpina Slaný prohrála s Ústím 1:3.

V semifinále Chomutov zvítězil nad FC Bubeníci 5:2, když se střelecky zaskvěl divizní fotbalista FC Chomutov Poloprutský, který dal čtyři góly a jeden přidal Mokrejš.

Sestava FC Bubeníci: T. Loder – Z. Schwendt, M. Schwendt, Mezera, Beneš, Makarský, Rendl, Somol, Severin a Hornof.
Předčasným vyvrcholením turnaje byl další semifinálový duel, v němž se utkaly týmy Morgen United a UJEP Ústí nad Labem. V dramatickém utkání se United ujal vedení brankou Kapouna, ale Pudil zanedlouho skóre srovnal. Když minutu před koncem zápasu vstřelil Pudil druhý a vedoucí gól Severočechů, zdálo se být o vítězi rozhodnuto. O 17 vteřin později však tečovaná pumelice Kapouna znamenala vyrovnání na 2:2 a o postupujícím do finále musely rozhodovat pokutové kopy. Rozhodnutí padlo až v osmé sérii, kdy Mžourek bránu netrefil a Pudil naopak mířil přesně.

Sestava Morgen United: Abrahám – M. Blecha, John, F. Blecha, M. Vodrážka, Mžourek, T. Vodrážka, Kučera a T. Kapoun.
Finále patřilo mužstvům ze severu Čech. Loňský vítěz turnaje OÚPO Chomutov se střetl s UJEP Ústí nad Labem. O výhře Ústí bylo prakticky rozhodnuto již po pěti minutách čtvrthodinového duelu, v nichž Pudil vstřelil dva góly a Chomutovští už neměli síly na zvrat. Naopak Polák a Strnad přidali další dvě branky a Ústí vyhrálo 4:0.

OÚPO Chomutov: Gajdoš – Baďura, Poloprutský, Seman, Kašpar, Prchal a Mokrejš.
UJEP Ústí: Bartyzal – Bok, Polák, Hůla, Strnad, Škuta, Kolman a Pudil.
Nejlepším brankářem Kings cupu 2008, který sledovalo 150 diváků, se stal Bartyzal z UJEP Ústí, nejlepším střelcem s devíti góly byl Poluprutský z Chomutova.

AUTOR: Jaroslav Mokrejš