V cestě mu stál neoblíbený Hrasl Slaný a poté ve šlágru kola vedoucí celek soutěže PK Třebusice B. Kdyby Králové oba zápasy vyhráli, dostali by se na první příčku tabulky. To se však nakonec nepodařilo, a tak zůstávají i nadále na stříbrné příčce.

FC Kings Rakovník – Hrasl Slaný 2:1 (1:1)

První utkání bylo jako vždy ve znamení vzájemné nevraživosti mezi těmito mužstvy, která trvá již od počátku historie rakovnického klubu. A tak nebylo divu, že se na palubovce slánské haly odehrávala obrovská bitva, plná nasazení, ale i nervozity na obou stranách. K vypjaté atmosféře přispívali i rozhodčí, kteří „připískávali“ Hraslu. Hned v páté minutě odpískali diskutabilní faul Kopřivovi a byl z toho pokutový kop, na který byl Herink krátký – 0:1. Rakovník se však nevzdal a dále bojoval. Svého soupeře zatlačil na jeho polovinu hřiště a šance k vyrovnání skóre nevyužili Stuchl a Beneš. Hrasl se soustředil na pozornou obranu a vyrážel k nebezpečným brejkům. Těsně před koncem prvního poločasu se však Rakovničtí radovali, když Stuchl vybojoval míč a vyrovnal na 1:1.

Zlom v utkání

To hráče FC Kings Rakovník tolik nabudilo, že druhý poločas byl jednoznačně v jejich režii, ale strhnout vedení na svou stranu se Rakovnickým dlouho nedařilo. Nakonec se Králové dočkali, když Pacourek našel úplně volného J. Doška a ten zkušeně zakončil – 2:1. Po této brance soupeř zkusil vytáhnout svoji hru, ale obrana Kings v čele s Herinkem soupeři nic nedovolila. V závěru střetnutí však slánskému týmu opět přispěchali na pomoc rozhodčí, kteří viděli dva desetimetrové kopy proti Rakovníku. Herink však oba bravurně kryl. V poslední minutě duelu, který moc futsalové krásy nenabídl, byl v sólovém úniku faulován Mokrejš a M. Došek mohl vítězství Kings pečetit. Svou bombu z trestného kopu však pouze otřel o břevno. To však nakonec nemuselo tolik mrzet, protože tři vydřené body putovaly do Rakovníka.

FC Kings Rakovník – PK Třebusice B 0:3 (0:2)

Druhé utkání bylo soubojem dvou nejlepších týmů současné tabulky. Rakovník však zrovna v tomto duelu podal svůj zatím nejhorší výkon v této sezóně. Nedařilo se mu téměř nic. Již ve 3. minutě Herink podržel dlouho míč v rukavicích a nepřímý kop skončil v jeho síti – 0:1. Hned z protiútoku mohl Došek vyrovnat, ale brankář divizní třebusické rezervy ho skvěle vychytal. Na další minuty sice Králové svého soupeře zamkli na jeho polovině, ale z tlaku vytěžili jen tyč, kterou nastřelil Pacourek, a dva trestné kopy, které však Stuchl ani Baďura neproměnili. Tím jakoby hráči Kings urazili štěstí, a to se od nich odvrátilo. Ve 13. minutě Mokrejš našel zcela volného Beneše, ale ten byl pasem natolik zaskočen, že nestačil míč usměrnit mezi tyče. V závěru první půle přišla zbytečná ztráta ve středu hřiště a Třebusice zkušeně brejkovou situaci zakončily – 0:2.

Do druhého dějství Rakovník vtrhl s touhou pokusit se o srovnání brankového účtu. Zkušený M.Došek motal soupeřům hlavu, ale gólman byl neprůstřelný. Konec nadějí přišel ve 20.minutě, kdy Baďura fauloval unikajícího soupeře a uviděl červenou kartu. Početní oslabení se podařilo Rakovníku ustát, ale vzalo mu zbylou sílu. Ve 24.minutě přišla další rána, která znamenala již tříbrankové vedení pro PK Třebusice. Králové se ještě pokusili o zázrak v pětiminutové power-play, ale během ní si žádnou gólovou příležitost nevytvořili. Zůstali tak na druhém místě tabulky a na svého přemožitele ztrácejí tři body.

„Dnešní kolo se nám vůbec nepovedlo, a to přesto, že jsme se sešli v ideálním složení. V prvním utkání proti Hraslu jsme nakonec výsledek velkou bojovností otočili v náš prospěch, i když proti nám nestál pouze soupeř. Za to patří klukům dík. Druhé utkání bylo z naší strany katastrofální. Možná to bylo i tím, že jsme se na tento zápas až příliš soustředili. Tak špatný výkon jsme totiž dlouho nepředvedli a musíme si z toho vzít ponaučení,“ poznamenal trenér rakovnického týmu Marek Titlbach.

FC Kings Rakovník: Herink – Mokrejš, Kopřiva, J.Došek, Stuchl – M.Došek, Pacourek, Baďura, Beneš. Trenér: Marek Titlbach.
V posledním kole první části okresního přeboru Kladenska se FC Kings Rakovník 26. ledna utká s 1. DFK Slaný B, Tatranem Zlonice a s kladenským Bressonem.