FC Kings Rakovník – FC Brandýsek B 3:1 (1:1)

Utkání s týmem, který byl před třetím kolem na 6. místě se ztrátou tří bodů na Rakovník, začali králové opatrně. Do první vážnější šance se dostal ve 4. minutě Pacourek, ale nevyužil ji. Krátce nato měl dvě příležitosti otevřít skóre soupeř. První mu zmařil Herink, podruhé mířili nad. V 8. minutě se Rakovničtí radovali, když Stuchl téměř z poloviny hřiště překvapil jinak velmi dobrého brankáře Brandýsku střelou, která skončila v dolním koutu jeho svatyně – 1:0. O dvě minuty poté mohlo být srovnáno, ale výborný gólman Herink zlikvidoval sólo útočníka brandýské rezervy. Zanedlouho se blýskl i jeho protějšek, který v poslední chvíli ukopl míč M. Doškovi, jenž se předtím pohrál s třemi protivníky jako kočka s myší. Necelou minutu před koncem prvního poločasu ale Herink nestačil zareagovat na nečekané bodlo soupeře ve skrumáži a bylo to 1:1. Po změně stran převzali iniciativu Rakovničtí a zatlačili Brandýsek do defenzívy. Střela Baďury jen o centimetry minula bránu, Stuchlovi povedený trestný kop brankář vyrazil, slibné šance měli Beneš a J. Došek, ale druhý gól králové dali až tři minuty před koncem zápasu, kdy Stuchl patičkou přiťukl merunu Benešovi a jeho volej skončil v síti. Pak byl pronikající Mokrejš těsně před brankou obráncem poslán na zem a nařízenou penaltu J. Doškovi stačil gólman Brandýsku vyrazit na tyč, ale na dorážku Beneše už byl krátký – 3:1.

FC Kings Rakovník – Deportivo Vraný 2:1 (2:1)

Už ve 2. minutě zápasu mohli jít králové do vedení, když byl před brankou Vraného faulován Mokrejš, ale Benešovi penaltu gólman vyrazil. O minutu poté však musel kapitulovat po střele Stuchla – 1:0. Pak ale pohotově kryl dvě rány Baďury. V 10. minutě naopak musel předvést své umění Herink, který kryl trestný kop Deportiva. Krátce nato utekl vranský útočník a jeho střela z úhlu skončila v protilehlém rohu rakovnické svatyně - 1:1. Ve 13. minutě byla k vidění nejhezčí akce duelu v podání tria Mokrejš – Stuchl – J. Došek, které přihrávkami na jeden dotek proměnilo soupeře v diváky, aby představení zakončil J. Došek přesně mířeným projektilem – 2:1. Ve druhém poločase hráči Vraného, jimž před zápasem v tabulce patřilo páté místo, přidali na agresivitě, která ale často byla za hranicemi pravidel. Rakovničtí se však nezalekli a opláceli soupeři stejnou mincí. A tak se futsal z hřiště vytrácel. Naopak se začalo jiskřit od kopaček hráčů obou celků a přibývalo faulů. Pojistku na výhru mohl ještě přidat Mokrejš, jehož střelu po pěkné přihrávce Stuchla vytáhl brankář nad břevno, a v předposlední minutě Beneš, který minul opuštěnou bránu soupeře.

„V tomto kole jsme konečně nastoupili v kompletní sestavě a na naší síle to bylo znát. V prvním utkání jsme se zpočátku dostávali do tempa pomalu, ale nakonec jsme soupeře přehráli a zaslouženě vyhráli. Ve druhém střetnutí nás získané tři body velice bolely, protože soupeř často svou bojovnost dost přeháněl. O to větší uznání patří našim hráčům, že se ho nezalekli a futsalovostí Vraný přehráli. Pochvalu si dnes zaslouží opravdu všichni. Doufám, že zlepšující výkonnost našeho mužstva bude pokračovat i v novém roce“, řekl trenér rakovnického mužstva Marek Titlbach.
FC Kings Rakovník: Herink – Mokrejš, Kopřiva, J. Došek, Beneš, Pacourek, Baďura, L. Stuchl, M. Došek, Konopásek. Trenér Marek Titlbach.