„Pokud mi to zdraví a rozložení ostatních závodů dovolí, tak Kladnu v extralize rád pomohu,“ vzkázal nejlepší český koulař historie z jihoafrického soustředění. „Na Kladno mám samé příjemné vzpomínky. Vždycky mi vyšli vstříc, jak nejlépe mohli,“ zmínil český rekordman, jenž má klubovou příslušnost v USK Praha.

Stane se nejen výraznou posilou, ale i určitě vzorem pro další kladenské vrhače. „S jeho příchodem se výrazně zvyšují šance na zisk medaile při mistrovství České republiky družstev,“ pochvaloval si Jiří Klesnil, předseda klubu a vedoucí týmu mužů, jehož základ budou tvořit kladenští odchovanci.

Devětadvacetiletý Tomáš Staněk rozšíří již početné a kvalitní pole extraligových vrhačů Kladna. V jeho disciplíně se bude klub spoléhat i na držitele zlata z letošního halového mistrovství republiky Tadeáše Procházku a jeho kolegu Davida Tupého.

Důležité body se dají očekávat od tria kladivářů - Miroslava Pavlíčka, Michala Fialu a Petra Kouckého. O přední místa se budou ucházet i diskaři Tomáš Voňavka (každoroční medailista z mistrovství ČR) a Petr Procházka. Družstvo se bude opírat také o výborné výkony nejlepšího českého chodce Víta Hlaváče.

Sílu má kladenský celek i ve sprintech. K dispozici má medailisty z juniorského ME Matěje Krska a Dana Lehara, kteří jsou již oporami družstva a patří k nejvíce bodujícím. Na středních tratích budou nastupovat Ondřej Klesnil a Jan Šmíd. V širším kádru jsou i letošní dorostenečtí mistři republiky z haly Tomáš Dvořák a Marián Dražan, stejně tak i medailisté Jan Ullman a Petr Hudeček.

Tomáš Staněk nebude jedinou posilou týmu ve žlutých dresech, který bude tvořit 24 atletů. Za Kladno budou na středních tratích závodit Slováci Peter Ďurica a Andrej Mitašík a rovněž Marek Kalous, který na Sletiště přichází z Vyškova.

Novými tvářemi jsou i oštěpař Jonáš Fiedler z Litvínova, trojskokanský juniorský mistr v trojskoku Martin Veselý z Ústí nad Labem. Z pražského USK přicházejí tyčkař David Holý a překážkář Tomáš Zajíc.

Co myslíte, jak vysoko to v extralize posílený A.C. TEPO Kladno dotáhne?