Od úvodního oťukávání se nejdříve začaly prosazovat hráčky FKR, ale z tlaku vytěžily jen 2 rohy. Pak si hostující tým uvědomil, že hraje proti deseti a převzal otěže zápasu do svých rukou. Snahu korunoval v 29. minutě brankou po individuální akci své nejlepší hráčky – 0:1. Do konce poločasu to bylo na jednu branku, ale Havlíková byla vždy na správném místě.


Do druhé půle provedl trenér FKR několik změn v rozestavení hráček a rázem to byly domácí, kteří nebezpečně ohrožovali hostující brankářku. V 51. minutě to konečně vyšlo. Míč putoval po ose Landesková, Kubešová a přesně k tyči zakončující Lodeová – 1:1. O 3 minuty později bylo ještě lépe. Landesková obrala o míč v pokutovém území s odkopem váhající stoperku, které nezbylo než faulovat. Z následné penalty uklidila Kubešová míč přesně k tyči – 2:1. Hosté vrhli všechny síly do útoku, což vedlo k dírám v jejich obraně, které však už nedokázaly hráčky FKR, zejména Lodeová, využít. Vyrovnat se Braníku podařilo v 70. minutě z rychlého protiútoku – 2:2. V závěru s docházejícími silami už domácí hráčky remízu ubránily i díky zkušené Havlíkové. 


„Smekám před holkami a všem se veřejně omlouvám za to, že jsem minule řekl, že vypustily zápas. Odehrát takto bravurně utkání v deseti je skoro neuvěřitelné. Byla radost se na ně dívat. Mně se jenom potvrdilo to, že fotbal hrát umí, jenom někdy nemají svůj den. Moc holkám děkuji. Mám z toho velkou radost,“ sršel spokojeností kouč FK Milan Klos. 


FKR: Havlíková – Brücknerová, Kubešová, Tománková, Erbová – Ajksnerová, Landesková, Fedorková, Lodeová – Mynajová. 
Autor: Zdeněk Andr