HBC Nové Strašecí – HBC Pento Most B 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

První jmenovaný otevřel skóre zápasu a po šestibrankovém koncertu z prvního kola přidal sedmou branku v řadě. Přesně vymetl šibenici a Kocourek Aréna mohla poprvé slavit. Pak se trefil i sváteční střelec Tomáš Duchoň a přidal tak druhou branku v sezoně. Vystihl rozehrávku soupeře a v oslabení přidal další branku.

Hosté snížili v přesilové hře po faulu Husáka. Lašek tentokrát nezvládl včas scvaknout betony a poprvé inkasoval. To byl jediný slabší moment posily z Nižbora. Druhá třetina branku nepřinesla a tu třetí začal Horáček brankou ve 14. sekundě. V závěru přidělal problémy domácím Porcal, který 5 minut před koncem neuhlídal Chytrého a ten mohl pohodlně skórovat. Domácí si však pro tři body došli i tak.

,,Opět jsme vsadili na 4 lajny, ale tentokrát to trochu skřípalo,“ tvářil se kouč Moravec po zápase trochu kysele. Moravec sice nebyl úplně spokojený, ale nad dosavadními výkony nemusí smutnit. Mladí se zapracovávají dobře a bojují, první útok dává branky. Otázkou je, kdy se první lajně dařit přestane. Moravec bude muset hledat i jiné střelce…

Důležité však je, že Nové Strašecí má další tři body. Plný bodový zisk má po druhém kole už jen Kovo a Třemošná. Právě Třemošná nastoupí na Kocourku v sobotu 17. září ve 14:00. O den později hrají na Kocourku Dobřany. Zápas proti loňskému extraligistovi začíná v 15 hodin.

Nové Strašecí: Lašek – Douša, Duchoň, Porcal, Vostárek, Samšuk, Husák – Ryss, Tóth, Horáček – Daenemark, Černý, Kohout – Pechanec, Dvořák, Novák – Kmeť, Lašek, Brožek. Kouč: Josef Josef Moravec.

Branky: 9. Tóth (Horáček), 10. Duchoň T., 31. Horáček (Tóth, Ryss) – 13. Valenta, 41. Chytrý. Vyloučení: 7:8, využití: 1:1, v oslabení: 1:0. Diváci: 200