Rakovník – Chodov B 5:6

První zápas byl proti věhlasnému soupeři z Chodova. Tento tým je složený především ze starších zkušených borců a do tohoto týmu nijak nezasahují hráči z jejich extraligového áčka.

Zápas se přeléval ze strany na stranu a po slabším začátku Rakovník přetahoval zápas na svou stranu. Hráčům se podařilo vytvořit si pohodlný náskok 5:2 a Rakovník byl lepším týmem. Třetí třetina, na kterou by rakovničtí borci jistě rádi zapomněli, ovšem všechno změnila. Tři slepené góly Chodova a spousta neproměněných šanci Rakovníka znamenaly srovnání na 5:5. Náhle přišel rozhodující moment, když rozhodčí odpískali vyloučení a následně ho odvolali. Nesmyslné odůvodnění nenechalo hráče v klidu a byla z toho červená karta pro Koláčka a dvě minuty pro Fišera. Rakovník tak hrál oslabení ve třech hráčích a podle očekávání inkasoval. Víc už se v zápase nestalo a Rakovník odešel poražen.

Kanadské bodování: Ondřej Fišer 4 (2+2), Václav Vích 2 (1+1), Jakub Koláček 1 (1+0), Lukáš Pyskatý 1 (1+0), Jan Jiroušek 1 (0+1), Zdeněk Tomek 1 (0+1).

Kralupy – Rakovník 12:0

Druhý zápas byl krutý pohled na rakovnické nedostatky. Střet s týmem, který má postupové ambice, herní systém, nehrajícího trenéra, fyzickou i technickou zdatnost. Rakovník byl od první minuty jako na kolotoči, na který jim soupeř daroval prodlouženou jízdu po celý zápas. Kralupy nedávaly Rakovníku žádný prostor a prokázala se absence zaběhnutých mechanismů a systému, jelikož hráči Rakovníka se nedokázali ve velké rychlosti a pod tlakem najít.

Konečné skóre zápasu bylo 0:12 a byla to tak velice nepříjemná premiéra pro juniora Strnada v brance, který si ale jinak počínal velice dobře.

Rakovník: Hůla, Strnad – Němeček, Tomek, Kochánek, Čech – Koláček, Fišer, Vích, Pyskatý, Jiroušek, Vlk.

(ab)