Rakovnické hráčky vstoupily do nové sezony nejlépe jak mohly, protože dokázaly oba dva zápasy dotáhnout do vítěznéhokonce.

FC Stars Rakovník - FC Haus Jirkov 4:3 ( 1:1 )

Zápas vedoucího celku smužstem na druhém místě po prvním hracím dni přinesl velmi zajímovou podívanou sdosti velkým počtem vstřelených branek.

Vedení se ujaly rakovnické hráčky po důrazném zakončení Joglové– 1:0. Ta samá hráčka chvilku před tím minula zcela odkrytou branku soupeře. Po vstřelené brance přišla série opravdu „tutových“ příležitostí hráček zRakovníka, které ale zůstaly nevyužity. Vpodstatě všechny hráčky měly minimálně jednu příležitost ke skorování, ale stalo se to, co ve fotbale platí jako pravdilo „Nedáš, dostaneš“. Po prvním rohu jirkovských hráček protlačila útočnice se štěstím míč do rakovnické branky–1:1.

Druhý poločas byl ve znamení aktivní hry rakovnických a přineslo to isvé ovoce, když se postupně dvakrát trefila Andrová a po nacvičeném signálu zrohu ikapitánka Novotná. Stav utkání byl vtuto chvíli– 4:1. Hráčkám Jirkova se podařilo snížit zpokutového kopu– 4:2. Hráčky Jirkova dokázaly těsně před koncem utkání prvníhoutkání zmobilizovat síly a využily chybné rozehrání domácí obrany a třetí brankou vutkání upravily výsledek na konečných4:3.

FC Stars Rakovník– SK Kačice 4:1 ( 4:1 )

Druhý zápas sehrály hráčky Rakovníka sposledním týmem tabulky Kačice. Průběh odpovídal postavení týmů vtabulce, když po většinu času držely míč rakovnické hráčky na svých kopačkách. Nejdříve se trefila Joglová a vzápětí Zíková– 2:0. Obě branky připravila velmi aktivní Andrová. Zdorážky před brankou hostí zvyšovala na 3:0 opět Joglová. Hostujícím hráčkám se podařilo snížit po individuální akci, kdy byla jinak velmi dobře chytájící Pavlíčková bezmocná– 3:1 Vposlední vteřině prvního poločasu upravila opět po sehraném signálu Brabcová na konečných 4 :1.

Aprotože vdruhé půli už žádná branka nepadla a byl to spíš takový „oddychový“ futsal, kdy se nestalo nic zajímavého a většina dějství se odehrávala ve středu hřiště, byl konečný stav zápasu stejný jako po prvním poločase4:1.

„Hráčky podaly velmi dobrý výkon. Děvčata vprvním zápase ukázala, včem spočívá jejich síla. Vynikaly především rychlostí, pohybem, kombinací a přeným zakončením. Když ktomu přidaly ještě bojovnost a chuť, byl to znaší strany parádní futsal. Vdruhém zápase, zvláště vdruhém poločase, už aktivita trochu opadla, ale to idíky tomu, že bylo brzy ozápase rozhodnuto. Musíme ještě zapracovat na koncovce, nevyužité šance by nás mohly vjiných zápasech hodně mrzet,“ dodal na závěr trenér Jan Janota.

Sestava: Pavlíčková-Brabcová, Novotná, Liprtová– Joglová, Zíková, Andrová.