V divizi se po čtyřech kolech stal lídrem soutěže pražský Wizards, který jako jediný pokračuje s plným bodovým ziskem. Za sebou má tři pronásledovatele se třemi výhrami – Zlej sen, Baník a Hrasl. Tři celky na opačném konci tabulky Čechie, Olympik B a Relax získaly prozatím jen jednu remízu.

Dobřichovice pokračují v pravidelném sbírání bodů pouze na své palubovce. Tentokrát si pětibrankovým rozdílem poradily s rezervou Olympiku. Domácí rozhodli o třetí mělnické porážce v řadě ještě do poločasu, který vyhráli o čtyři branky. V přestávce navíc neudržel nervy na uzdě hostující hráč Dzimko, další věci se přidaly i po skončení utkání, a tak disciplinárka bude mít práci.

Hrasl zkompletoval vítězný hattrick na půdě Brandýsku a atakuje přední pozice. Pojistka vítězství hostů v jinak vyrovnaném utkání přišla až v závěrečných minutách hry. Klusáček se i napočtvrté v sezoně zapsal mezi střelce.

Kolín se nejtěsnějším vítězstvím nad nekompletním celkem z Třebusic na tohoto soupeře bodově dotáhl. Domácí se tentokrát trápili v koncovce, a tak šest minut před koncem platil znovu vyrovnaný stav. Nakonec ale Kolínské spasil Linhart, který v utkání zkompletoval hattrick.

Příbramská Legie si pro první venkovní body zajela na palubovku ústeckého Relaxu. O těsné výhře rozhodla důraznější hra hostí v prvním poločase, který domácí prospali. V tabulce jim tak prozatím patří poslední příčka.

Zlej sen připravil svým dalším dvouciferným vítězstvím o neporazitelnost chomutovský Baník. Domácí lídra po gólově dietním poločase deklasovali devíti zásahy v závěrečné desetiminutovce. Wizards si poradil se slánskou Čechií bez inkasované branky a jako jediný pokračuje s plným bodovým ziskem. Pražané soupeře čekajícího na první výhru v soutěži postupně přehrávali a v koncovce jim nic nedovolili.

Jediný zápas přinesl dva tucty gólů
V nejvyšší středočeské soutěži nepokračuje po čtyřech odehraných kolech bez ztráty už žádný celek. První porážky totiž zaznamenaly už i boleslavská Joga a rezerva Olympiku Mělník. Spolu s nimi se tak na čele tabulky usadila další devítibodová dvojice Atlantic a MCE. Na opačné straně tabulky je kvartet s jediným vítězstvím – Viva, Celtic, Atmos a O. K.

MCE si připsalo první domácí výhru divokou přestřelkou s rezervou Olympiku, která tak završila sérii čtyř venkovních zápasů první porážkou. Ve hře prakticky bez obran domácí rozhodli po změně stran lepší koncovkou. V utkání celkem padlo 24 gólů, skončilo 14:10.

Venku neomylný Atlantic Rakovník si vysokou výhrou na Fobozu zajistil průběžné vedení. Hosté přestříleli hostitele, kteří se trápili s koncovkou a zahodili i tři desetimetrové kopy, po přestávce. Kladenské O. K. i přes pozdní příjezd k utkání vyloupilo nejtěsnějším rozdílem Bělou. Hosté byli šťastnější a měli i více fyzických sil. I přes první body v soutěži ale nadále uzavírají tabulku.

Příbramské derby plné velkých obratů ve skóre vyhrálo o jednu branku HFK. Jako rozhodující se před téměř sto padesáti diváky ukázala laciná chyba brankáře mužstva Vivy, která předcházela proměněné penaltě na 8:7. K utkání dvou týmů ze spodní poloviny tabulky se nedostavil delegovaný hlavní rozhodčí, kterého zastoupil laik.

Borci Slatiny přestříleli Celtic ve druhé části hry, kdy potrestali několik individuálních chyb hostujících hráčů. Kralupský AFC přehrál jako první letošní soupeř boleslavskou Jogu zejména díky čtyřem brankám Vymětalíka. Jeho tým definitivně zlomil odpor soupeře v závěrečné desetiminutovce.

Divize

4. kolo: Dobřichovice – Mělník B 7:2 (5:1, Obermajer 2, Kolman 2, Smiovský, Kocourek, Janouš – Dzimko, Malinský), Brandýsek – Hrasl Slaný 1:4 (1:1, Stökl – Peška, Landvojtovič ml., Klusáček, Kozák), Relax Ústí n. L. – Legie Příbram 4:5 (0:4, Sochor 2, Mollinger, Seidl – Valta 2, Šperer, Šimák, Venta), Wizards DDM Praha 10 – Č. Slaný 3:0 (2:0, Imlauf, Čechura, Vobořil), Kolín – Třebusice 4:3 (2:1, Linhart 3, Navrátil – Hink, Měkota, Čížek), Zlej se(n) Liberec – Baník Chomutov 11:2 (1:0, Šisler 3, Němec 2, Jakub 2, Štajner, Benek, Bína, Žoček – Špicar, Nový ml.).

Krajský přebor

4. kolo: MCE Slaný – Mělník C 14:10 (8:6, Nykl 5, Hansl 5, Žahour 2, Snovický, Kroutil – Veselý 3, Vála 3, Rejman 2, Kuzmeniuk, Menčl), Foboz Slaný – Atl. Rakovník 7:12 (3:4, Novák 5, vlastní, Sajdl, Fedrhanc – Červený 5, Schwendt 2, Hejda 2, Tvrz, Sklenka), HFK Příbram – Viva Příbram 8:7 (5:2, Bábíček 3, Ptáček, J. Kuba, V. Kuba, Šlechta, Vojtíšek – Macek 2, Kraus 2, Sklenář, Plocha, Drašnar), Bělá – O. K. Kladno 2:3 (1:1, Pitloun 2 – Peták, Čičmanec, Zelenka), Slatina – Celtic Kladno 9:7 (5:5, Klempt 3, Paluka 3, Jeřábek 2, Ludvik – Kraus 4, Rác, Červený, Štoncner), AFC Kralupy – Joga M. Boleslav 7:4 (4:2, Vymětalík 4, Mára, T. Koláček, Tetiva – Šimáček 2, Novotný, Novák).

1. Atlantic Rakovník 4 3 0 1 ­30: 22 9
2. Olympik Mělník C 4 3 0 1 34: 27 9
3. Joga Ml. Boleslav 4 3 0 1 ­28: 21 9
4. MCE Slaný 4 3 0 1 25: 18 9
5. AFC Kralupy 4 2 0 2 17: 14 6
6. Realvestav Slatina 4 2 0 2 24: 25 6
7. Foboz Slaný 4 2 0 2 25: 27 6
8. HFK Příbram 4 2 0 2 19: 23 6