FC Kings Rakovník – DFK Slaný B 1:3 (0:1)

Utkání začalo opatrně z obou stran. První poločas vesměs nenabídl žádné vyložené šance, ale přesto padla důležitá branka. Bohužel ji vstřelila rezerva divizního slánského týmu, kdy po rychlých narážečkách na jeden dotek zakončoval do prázdné branky Laštůvka. Do druhé půle vstoupili lépe Rakovničtí, ale M. Došek trefoval pouze brankovou konstrukci nebo brankáře. Soupeř podnikal rychlé brejky a ze dvou z nich se mu podařilo navýšit svůj náskok na bezpečných 3:0. Konopásek se snažil snížit, ale jeho střela opět jen orazítkovala tyč. V poslední minutě kosmeticky upravil skóre M. Došek po akci Konopáska.

FC Kings Rakovník – Tatran Zlonice 5:1 (2:0)

Ve druhém utkání čekal Rakovník celek Zlonic, který se krčí na poslední příčce tabulky, což mohlo svádět k jeho podcenění. To se naštěstí nestalo a Králové svého soka jednoznačně přehráli. Hned ve 2. minutě byl faulován Stuchl, ale sám nařízenou penaltu neproměnil. To favorita nevykolejilo a dál bušil do obrany Tatranu. Ta rakovnické hráče zastavovala jen za cenu faulů, což vyústilo ve vyloučení jednoho z hráčů. Skvěle sehranou přesilovku Rakovník nakonec zakončil po přihrávce M. Doška gólem Kopřiva – 1:0. Do přestávky ještě dostal FC Kings šanci kopat pokutový kop, který M. Došek proměnil. I do druhého poločasu nastoupili Králové koncentrovaně a L.Stuchl brzy navýšil vedení na 3:0. Poté Rakovník začal šetřit své opory na následující utkání, které ihned následovalo. Zlonice toho využily ke snížení na 3:1. Kingové poté znovu zapnuli na plné obrátky a výsledkem byly branky Mokrejše a M. Doška, které upravily konečné skóre na 5:1.

FC Kings Rakovník – Bresson Kladno 2:4 (0:0)

V posledním střetnutí se Rakovníku postavil do cesty silný Bresson Kladno, jehož barvy hájí nejlepší střelec soutěže Stolár. Přesto to v prvním poločase byl Rakovník, který diktoval tempo, ale střely Beneše a Pacourka zastavily tyče. Největší šanci otevřít skóre měl Stuchl, ale již překonaného brankáře soupeře zastoupili na brankové čáře jeho obránci.
Do druhého poločasu vstoupilo lépe Kladno a zatlačilo Kings do defenzívy. První branka padla po špatně uhlídaném rohu a poté v rychlém sledu následovaly další dvě branky po individuálních rakovnických chybách. Teprve v posledních pěti minutách duelu Rakovničtí získali územní převahu a výsledkem tlaku byla branka Stuchla a břevno Mokrejše. V následné power-play se ještě do gólové šance dostal Beneš, ale neproměnil ji. Naopak soupeř poté zvýšil své vedení na 4:1. Na to se již nemohl koukat brankář Herink, prošel celým hřištěm a své parádní sólo zakončil gólem, kterým dal výsledku definitivní podobu.

„Po tomto kole se mně nemluví lehce. Hráči totiž statečně bojovali a většinou své soupeře i přehrávali, ale přesto jsme dva ze tří duelů prohráli. Dost nám chyběl J.Došek, ale i Mokrejš, který kvůli zranění nastupoval vždy jen v závěrečných minutách zápasů. Pochválit musím Kopřivu, který v roli kapitána Mokrejše dnes zastoupil a svou úlohu zvládl skvěle. Věřím, že v dalších zápasech podáme lepší výkony, zejména v koncovce, a svou pozici v popředí tabulky si udržíme,“ konstatoval rakovnický trenér Marek Titlbach.
FC Kings Rakovník: Herink - Kopřiva, M. Došek, Rendl, Mokrejš – Beneš, Stuchl, Pacourek, v posledním utkáni i Baďura.
Trenér Marek Titlbach. (jm)