Jaká byla cesta právě k pozemnímu hokeji?

K pozemnímu hokeji jsem se dostala přes mamku, která ho kdysi hrála a v současné době působí i jako trenérka rakovnických žákyň a také v české mládežnické reprezentaci. Od začátku mi vyhovoval, protože je to týmový sport, které mám raději než ty individuální.

Co považujete za svoje největší úspěchy?

Na klubové úrovni jsou to určitě tituly Mistryň České republiky ve venkovní i halové soutěži z roku 2016 – 2017 v žákovské kategorii, letos už máme ve starších žákyních jistý titul a zlato. A samozřejmě jsou to zážitky a stříbrné medaile z letošní extraligy žen v hale a venku. Na té mezinárodní úrovni jsem byla v týmu České republiky do čtrnácti let, v současné době se chystám na reprezentační starty v týmu do šestnácti let na mezinárodním turnaji v Holandsku. Tam je to o spoustě zkušeností, celý turnaj je krásným zážitkem.

Máte nějaké vzory a pozemkářskou inspiraci?

Velký vzor a obrovskou podporu mám ve své rodině, která mě podporuje, ale mými vzory jsou rakovnický Martin Seemann a Tomáš Procházka, který hraje v zahraničí. Martina obdivuji jako trenéra a hráče, který se dokáže na hřišti střelecky prosadit, Tomáše Procházku sleduji odmalička v české reprezentaci, nebo třeba v německé Bundeslize.

A jaké máte plány pro další sezony?

Určitě jsou to starty za reprezentaci, snem je určitě se postupně posunout až do reprezentace žen. Chtěla bych si jednou zahrát v zahraničí. Co je teď živé, je prohrané finále o zlato se Slavií v letošním play off, tak velkým přáním je získat zlato v české extralize žen. Tak to je pro příští rok.

Miroslav Koloc